Eating Box

Restoranlar Etiler
Eating Box

Time Out diyor ki

Nispetiye Caddesi’nde hep aynı mekânlara gitmekten bıkanlara artık yepyeni bir seçenek var. Caddenin hemen bir arka paralel sokağındaki Eating Box hem rahatlığı hem de yemekleri açısından tatmin edici. Adı küçüklüğünden dolayı ‘Box’ olarak düşünülmüş, gerçekten de dar bir alanda hem yemek yeniyor, hem plazma TV izleniyor, hem de müzik dinlenebiliyor.

Mekâna mimar eli değmemiş, dekorasyon en ince ayrıntısına kadar işletmeci Kubilay Bey tarafından düşünülmüş. Turuncu ve mor renkte koltuklar, ortadaki dar bölmenin arkasında plazma TV ve uzun bir bar masasıyla sandalyeleri var. Sürekli yüksek sesli müzik çalıyor.

Menü Dünya mutfağından tabaklardan oluşuyor, et, salata, hamburger ve wrap seçenekleri çoğunlukta. İçecek olarak şarap, bira, votka, viskinin çeşitlerini bulundursa da asıl olarak şaraba önem veriyorlar. Eating Box’ın öğle saatleri hayli ağır misafirleri oluyor. Üst düzey iş yöneticileri yemeklerini burada yemeyi tercih ediyorlar. Doğumgünü ya da parti programları için düşünülebilecek yerlerden birine Eating Box’ı ekleyebilirsiniz. Bu tür organizasyonlarda belli bir fiks menü belirlemek ya da direkt menüden seçmek mümkün.

Boydan boya camın arkasından sokağa bakarak yemek yemek çok zevkli. Pazar günlerine özel kahvaltı da mevcut. Oldu da gidemediniz, paket servisi devreye giriyor. Ama mekânın asıl cevheri bir üst katta gizli. Bol yeşilli teras katı, Nispetiye Caddesi’ne bakıyor. Hem caddeye bu kadar yakın, hem de sessizlik içinde olmanın huzurunu yaşıyorsunuz orada otururken. Merdivenlerde sıralanmış dev mumlar eşliğinde çıktığınız teras beyaz masalar ve deri, küçük rahat koltuklarla döşenmiş. Kışa girmeden evvel terasın son demlerini yaşamak için dev sobalardan yararlanılıyor.

Menüden
Eating Box patates 8 YTL
Somon füme-somon lakerda salata 20 YTL
Patlıcanlı burger 15 YTL
Rokforlu bonfile 33 YTL
Double chocolate brownie 9 YTL
Kadeh şarap 12 YTL

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Ahular Sokak 11
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Her gün 10.00-00.00 arasında açık.