Ye' Beşiktaş

Restoranlar Beşiktaş
Ye' Beşiktaş

Time Out diyor ki

BKM tarafından girdiğinizde yol boyu devam edin. Tam karşınıza büyük sarı harflerle yazılı Ye’Beşiktaş tabelası çıkıyor. İki katlı mekânın toplam müşteri kapasitesi 60 kişi. Baharın son ılık günlerini geçirebileceğiniz birkaç masalık açık bölümü de var.

Yüzde yüz doğallıktan yana olan Ye’Beşiktaş’ta her şey kendi ürünleri. Tam bir çorba zengini olan menüsünde 100 çeşit çorbadan her ay 12 tanesi değişerek yer alıyor. Ezogelin, süzme mercimek, düğün, mantar ve brokoliyi her mevsim bulabilirsiniz. Sonbahara özel çorbalar dağ mantarı, soğan, tarhana, midye, yuvalama ve minestrone. Ve gelelim ana yemeklere. Tire köfte diyoruz, başka da bir şey demiyoruz. Yolunuz düştüğünde muhakkak deneyin. Hatta bizce, yolunuzu sırf bu yüzden düşürün. Ayrıca diyet yapanlara hellimli tavuk ızgarayı da öneririz. Oldukça sağlıklı ve hafif. Aslına bakarsanız menüde her şey oldukça hafif. Formunu düşünenler için bire bir yani. Kayseri usulü etli yaprak sarması da favoriler arasında.

Kahvaltıdaysa geleneksel Kayseri katmeri var. İster katmer tabağı ister katmer dürümü olarak sipariş edip afiyetle yiyin. Ye’Beşiktaş’ın iddialı olduğu bir lezzet de bruschetta’ları. Etli, sebzeli, ballı hardal soslu tavuklu ve vejeteryan olarak hazırlanan bruschetta’lar, ciabatta ekmeği üzerine grantine edilmiş kaşarla kaplanmış ekmek üstü lezzetler. Bunların yanında 20 çeşitlik salata menüsü var. Kısır, ezme, Rus salatası, brüksel lahana, karnıbahar-brokoli salatası, semizotu salatası, kereviz salatası, makarna salatası, közde patlıcan, zeytinyağlı biber dolması ve yaprak sarma annelerimizin gün menülerini aratmaycak cinsten. Civara paket servisi var. Eda İvgen

Menüden
Etli bruschetta 8 TL
Tire köfte 8,50 TL
Katmer dürüm 3 TL
İtalyan pastası 6 TL

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Yeni Hamam Sokak 15
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Her gün 08.00-22.00 arasında açık.