Ortak Zemin: Toprak

0 Beğen
Kaydet
Ortak Zemin: Toprak

Nazlı Gürlek küratörlüğündeki ‘Ortak Zemin: Toprak’, Su Hava başlığını taşıyan ve 2014-2015 yılları boyunca sürecek olan bu sergi dizisinin ilki.

Borusan Contemporary Sanat Koleksiyonu'na tematik bir bakış sunmayı amaçlayan ve birbirleriyle ilişkili üç sergiden oluşan bu dizi, koleksiyonda yer alan eserleri toprak, su ve hava ‘müşterek’ kavramlarıyla olan ilişkileri üzerinden seçerek bir araya getiriyor. ‘Ortak Zemin: Toprak’, koleksiyon bünyesinde yer alan ve estetik bir ortam, kavramsal süreç ve üzerinde yaşadığımız gerçeklik olarak toprakla türlü şekillerle bağlantılı eserleri bir araya getiriyor.

Aralarında Sarkis, Ayşe Erkmen, Keith Sonnier, Markus Linnenbrink, Liam Gillick, Ola Kolehmainen, François Morellet, Hans Kotter, Necdet Kalay, Brigitte Kowanz, Paul Schwer, Alejandro Almanza, Doug Aitken, Jim Dine, Peter Coffin, Sung Hyun Lee ve Jim Campbell'in de bulunduğu sanatçılara ait eserler, izleyiciyi, Borusan Contemporary’de toprak üzerinde ekolojik, ruhani ve sembolik bir yolculuğa çıkarıyor.

Yayınlandı: