Re-Dejenerasyons

Sanat
Re-Dejenerasyons

Rejenasyon bir dejenerasyon sonucu ortaya çıkar. Sanatta bu başlığı okumanın ne çeşitli halleri olabileceğini bir düşünün ya da düşünmeyin, davranın bu sergiyi görmeye gelin. “Sanat tarihi ‘sınırları ihlal etmenin’ tarihiyse eğer; o zaman sürekli ele alınan bir tema ekseninde üretilen çalışmaların, aslında tam da konuyu dejenere ettikleri, bozdukları iddia edilebilir mi? Sanat, bazı imgeleri yozlaştırır mı? Bunun sonucunda o yapı bozulur/yozlaşır, fakat bunun aksine dejenere bir süreç dahilinde sisteme yeni bir önermeyle enjekte edilerek rejenerasyon sürecine girer mi?...”

Bu sorgulamalar ekseninde Fırat Arapoğlu küratörlüğündeki sergi 4-17 Mayıs tarihleri arasında görülebilir. Katılımcı sanatçılar: Yeni Anıt, Elif Çelebi, Orhan Cem Çetin, İnsel İnal, Ferhat Özgür Çağrı Saray ve Rıfat Şahiner.

Ekinlik kapsamında 10 Mayıs 17.00’de moderatörlüğünü Can Ertaş’ın yapacağı, bir proje olarak Yeni Anıt ekseninde Ferhat Satıcı’nın ‘Doppler Etkisi: 2010 Offspace Odyssey’ başlıklı konuşması ve 14 Mayıs 17.00’de moderatörlüğünü Guido Casaretto’nun üstleneceği sanatçı Orhan Cem Çetin’in ‘Konuşma, İş Yapıyorum’ adlı performans ve konuşması gerçekleşiyor.

Pazar hariç her gün 12.00-19.00 arasında açık.

Yayınlandı:

Etkinlik websitesi: http://www.sanatorium.com.tr