Sil Baştan / New Spirits

Sanat
Sil Baştan

Roksan Kohen’in Bodrum Marina Osmanlı Tersane Kulesi’ndeki Resim Sergisi 10 Ağustos’ta19.00’da yapılacak kokteylle açılıyor. Roksan Kohen’in Türkiye’den Kanada’ya göç etme deneyiminin ardından gelen ‘Sil Baştan/New Spirits’’ serisi, umut dolu bir yeniden doğuşu simgeliyor. Resimleri Kanada’nın yerel sanatlarından etkilenirken bir anlatımla değişimi ve hareketin yarattığı enerjiyi ifade eder; aynı zamanda insanın yapısını ve birbiri ve doğası ile değişmekte olan ilişkilerinin çözümlemelerini ortaya koyar.

 

Genç sanatçı, hayattaki yolunu desen ve resimleri aracılığıyla buluyor. Öğrenme aşkı ile kişisel ve kolektif bilinçaltından gelen görüntüyü yüzeye akıcı bir şekilde, kaygısızca geçirirken, gündelik hayat deneyimleri, hayalleri, düşün ve duyguları tarafsız alanda bir araya gelerek tuvaline yansıyor.

 

Çoğunlukla insan/doğa ilişkisini ve güç kavramlarını araştıran figüratif seriler üreten İstanbul doğumlu Roksan’ın desen ve resimleri, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim Bölümü’nden 2004 yılında mezun olduğundan beri İstanbul, Bodrum ve Vancouver galerilerinde sergilenmektedir. Eserleri için www.roksankohen.comadresini ziyaret edebilirsiniz.

 

23 Ağustos’a kadar devam edecek olan sergi pazartesi günleri dışında her gün 09.00 – 21.00 arasında ziyaret edilebilir.

Yayınlandı:

Etkinlik websitesi: http://www.roksankohen.com