F1 Turkish Grand Prix

Spor ve fitness

Formula yarışlarını spordan, pilotlarını da sporcudan saymayanlar olduğunu biliyoruz. Ama bu kişilerin bir kere zor bela o yarışlara gidip, araba motorlarının çıkardığı o çılgın sese kapılıp Formula 1'ın bağımlısı olduğunu da biliyoruz. Ne dersek diyelim, sevelim ya da sevmeyelim kimse bu yarışın yaşattığı adrenalini reddedemez.

Biz de İstanbullular olarak beş yıldır yaşıyoruz bu heyecanı. 2005'teki ilk F1'den bu yana her yıl oldukça önemli bir takipçi kitlesine sahip yarışlar, dünyanın en teknik ve heyecanlı pistlerinden biri olan İstanbul Park'ta yapılıyor. Ve bu yıl da Avustralya'da başlayan Grand Prix'nin Malezya ve Çin'den sonra dördüncü ayağı İstanbul'da gerçekleşiyor. 6,7 ve 8 Mayıs'ta  düzenlenen yarıştaki pilot ve takımlardan bazıları şöyle: Red Bull- Renault için Sebastian Vettel ve Mark Webber, Mclaren- Mercedes için Luis Hamilton ve Jenson Button, Ferrari için Fernando Alonso ve Felipe Massa, Mercedes Gp için Michael Schumacher ve Nico Rosberg...

“Seneye kesin giderim”, “her sene var ne de olsa” demeyi aklınızdan bile geçirmeyin, keza bu İstanbul'da yapılcak son Grand Prix. Evet, ne yazık ki Formula 1 bu yıl İstanbul'a veda ediyor. Her ne kadar başta İtalya basını bu yol ayrımını oldukça eleştirse de  Formula 1'in patronu Bernie Ecclestone'un istediği abartılı nakit para tarafların anlaşmasını zorlaştırıyor. O yüzden elinizi çabuk tutun, şimdiden yerinizi ayırtın, bizden söylemesi.

Yayınlandı: