Alberto Guardiani

Alışveriş & stil, Ayakkabı mağazası Üsküdar
Alberto Guardiani Akasya
1/2
Alberto Guardiani Akasya 2
2/2

Time Out diyor ki

Lüks ayakkabı markası Alberto Guardiani'nin İstanbul'daki ilk mağazası da aynı tasarımları gibi, rafine İtalyan estetiğini yansıtıyor.

Zanaatını evrensel bir markaya dönüştürmeyi başarmış isimlerden biri Alberto Guardiani. 60 yıllık ayakkabıcılık tecrübesini modern tasarımlarla günümüze taşıyan markanın Türkiye'deki ilk şubesi Ankara'da açılmıştı. İkinci şube ise İstanbul'da, Akasya AVM'nin kısmetine düştü.

Mağazanın tasarımı da aynı Guardiani imzalı ayakkabılar gibi hem geleneksel, hem de modern bir hava taşıyor. Bunda kuşkusuz en büyük pay, tasarımda büyük rol oynayan İtalyan dokunuşunun. Mağazanın projesi ve mobilyaları ünlü mimar Giacomo Ortenzi’nin Ossigeno adındaki stüdyosundan, gördüğünüzde hayran kalacağınız koltuklar ise başarılı İtalyan tasarımcı Vico Magistretti'nin eserleri. 

Alberto Guardiani tasarımı ayakkabılar ise zıtlıkları şık bir şekilde aynı potada eritmeyi başarıyor. Hem zarif hem spor, hem geleneksel hem de deneysel görünümlü ayakkabılar bulabilirsiniz Guardiani koleksiyonlarında. Lily Allen ve Katy Perry gibi ünlülerin ayaklarında görmüş olabileceğiniz, topuk kısmı bir ruj şeklinde olan ama diğer her açıdan klasik ve şık bir topuklu ayakkabıdan farksız olan Alberto Guardiani imzalı tasarımları gözünüzün önüne getirirseniz, ne demek istediğimizi anlayacaksınız. Benzeri sıra dışı tasarımların yanı sıra, hem tarzı hem de fiyatı açısından günlük kullanıma uygun erkek ve kadın ayakkabı modelleriyle geniş bir seçkisi var Alberto Guardiani'nin İstanbul şubesinin.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Çeçen Sokak, Acıbadem
İstanbul