Düğün önerileri

Düğünden düğüne koşacağımız günler sandığınızdan da yakın. Bu kez işi davetli olmaktan öteye götürüp ‘evet’ diyecekseniz, bu öneriler aklınızdan çıkmasın.

Düğün önerileri
Time Out Istanbul editors |
Advertising
Çarpıcı bir mekân seçin
Düğününüzün akıllarda yer eden bir anıya dönüşmesi için atabileceğiniz ilk adım etkileyici bir mekân bulmak. Eski bir binada, havuz başında veya Boğaz’a nazır bir yerde düzenlenen bir düğün mutlaka herkesin dilinde olacak.
 
Dekora özen gösterin
Victoria devri İngiltere’sini çağrıştıran bir düğüne ya da vintage eşya ve kıyafetlerle nostaljik rüzgârlar estiren bir törene ne dersiniz? 19. yüzyıl İngiltere’sinden fırlamış gibi görünen sofra aksesuarları için www.homesweethome.com.tr’ye; vintage elbise, aksesuar ve takımlar için www.auvintage.com’a göz atın.
 
Bir uzmana başvurun
Vaktiniz kısıtlıysa en iyisi işi uzmanlara devretmek. Düğün organizasyonu için www.ceremony.com.tr, hediye ve davetiye seçenekleri için instagram.com/bikupleask adresleri aklınızda olsun.
 
Yemek işini yabana atmayın
Kim söylemiş büyük ve pahalı firmalarla çalışmak zorunda olduğunuzu? Papiyot Fine Food (www.papiyot.com) veya Auteur Mutfak (www.auteurmutfak.com)gibi nefis lezzetler üreten şirketler samimi bir düğün için ideal.
 
Müzikleriniz hazır olsun
İdeal DJ’i bulmak için kulaklarınızı dört açın; yakın çevrenizdeki düğünlerde çalan ve arkadaş kitlenizin zevklerine aşina olabilecek bir DJ işinize yarayacaktır. Siz yine de bir şarkı listesi çıkartıp DJ’inize iletin.
 
Işığınızı kontrol altında tutun
Mekân tercihiniz eski bir yapıdan yana olduysa, ışıklandırma düğünün havasını değiştirebilir. Motto Sanat (www.mottosanat.com) veya Playback Music (www.playbackmusic.com)gibi işin uzmanı bir şirkete danışın.
 
Sofra meselesini çözün
Kiraladığınız mekân sık sık düğün ağırlayan bir yerse muhtemelen sofra düzenine karıştığınızda ekstra masraf yapmak zorunda kalacaksınız. Sofra takımlarından örtülere, memnun olmadığınız detayları değiştirmenizin mümkün olup olmayacağı konusunu yolun başındayken gündeme getirin.
 
Çiçeklere önem verin
Ege Soley Event & Corporate Flowering (www.egesoley.com.tr) gibi bir çiçek uzmanını düğün organizasyonunuzun parçası yapmayı ihmal etmeyin.
 
Görkemli bir pastayı unutmayın
Kişiye özel bir tasarımla pasta ritüelinize renk katabilirsiniz. Leziz ve şık tasarımlar için bizim tavsiyemiz Yud’un Atölyesi (www.yudunatolyesi.com).
 
Nerede ‘evet’ desek?
Hayatınızın en istekli ‘evet’ine az bir süre kaldı ama mekân konusunda kararsızsınız. Mekânın manzarası, kapasitesi, mevsime uygun olup olmadığı gibi kriterler kafanızı kurcalıyor. Sıkıntıya gerek yok, yaz-kış düğünü kavramını ortadan kaldıran, Ulus 29 ve Çubuklu 29 imdadınıza yetişiyor.
Bizden düğün mekânı konusunda tavsiye isteyenlere hiç düşünmeden Ulus 29 veya Çubuklu 29 diyoruz. Zeynep Fadıllıoğlu’nun sahibi olduğu tasarım ofisi ZF Design’ın dekore ettiği iki mekân da leziz yemekleri, hizmette sınır tanımamaları ve müzik konusundaki vizyonu ile düğün misafirlerinin her anını unutulmaz kılıyor.
 
Çiftlerin hayallerini süsleyen düğünlere ev sahipliği yapan Çubuklu 29 ve Ulus 29, organizasyonlarına hiç ara vermeden yılın 12 ayı devam ediyor. Son dakika telaşlarınızı en aza indirmek için farklı dekor seçeneklerinden müzik sistemi ve ışıklandırmaya kadar birçok detayla yakından ilgilenen profesyonel bir ekibe sahipler. İstanbul’un iki farklı noktasında yer alan mekânların ortak noktası ise, düğünlerin günler sonra bile adından söz ettiren yemekleri. Bu yemekler değişik kültürleri tanımak için dünyayı dolaşan, ardından da edindiği bilgileri iki mekânın çatısı altında sunan Mert Şeran’a ait.
 
Çubuklu 29Beykoz Korusu ve Boğaz ile bütünleşen büyüleyici bir atmosfere sahip olan Çubuklu 29’un dekorasyonunda dikkat çeken en önemli özellik camekân tasarımı. İstenildiğinde açılıp kapanabilen bu camlar ile düğününüz hiç aksamadan ve hiçbir hava koşulundan etkilenmeden tam gaz devam edebiliyor. Bir taşla iki kuş vuran mekân, Boğaz manzarasına sahip havuzuyla, Boğaz ve havuz seçenekleri arasında kalan çiftlerin kararsızlığına da bir son veriyor. Boğaz’a nazır mekânların belli bir saatten sonra önlem almasına, davet sahiplerinin ise canlarının sıkılmasına neden olan müziğin kısılma sorunu Çubuklu 29’da ortadan kalkıyor. Dans pistini çevreleyen camların kapatılmasıyla, gece yarısından sonra eğlenceyi Külkedisi misali sonlandırmanıza gerek kalmıyor. Her düğünün olmazsa olmazı, oturma düzeninde yaşanan sorunlardır. Çubuklu 29’un geniş kapasitesi ile bu soruna da bir çözüm bulunmuş. Oturma düzeninde 900, parti düzeninde ise 1500’e kadar misafiri ağırlayabilen Çubuklu 29, bölümlere ayrılıp küçük çapta düğünlere de ev sahipliği yapabiliyor.
 
Ulus 29Ulus 29 açıldığı tarihten bu yana mekân içinde yaptığı yeniliklerle davetlilere sürekli farklı bir ortam sunmayı amaçlıyor. Ulus 29’u, Çubuklu 29’dan ayıran ise sadece konumu değil aynı zamanda rahatlık ve şıklığı bir arada sunan çizgisiyle Teras Bar’ı. Avantgarde cuisine olarak adlandırılan yenilikçi yemek anlayışına ek olarak, Türk mutfağının klasiklerine ve sushi’ye yer veren bir menüye sahip Ulus 29. Ayrıca yaz aylarında Ulus 29’un açık terasının ev sahipliği yaptığı düğünlerin uzun süre konuşulmaya devam ettiği bir gerçek.
 
Çubuklu 29, Barbaros Caddesi 22, Çubuklu. (0216) 322 28 29
Ulus 29, Adnan Saygun Caddesi Ulus Parkı İçi 71/1, Ulus. (0212) 358 29 29
Advertising