Duyarlı ayakkabı bağı

Rengârenk ayakkabı bağları ile sadece stil sahiplerini değil, karbon ayak izini küçülterek tabiatı önemseyenleri de kendi safına çeken UNDO ile tanışın.

Reklâm

Nasıl yani? Bildiğimiz ayakkabı bağından mı bahsediyoruz?
Evet ama UNDO özünde ayakkabı bağı olsa da aslında bir aksesuardan çok daha fazlası, estetiğe çevre bilincini ekleyen yepyeni bir marka. Bağları spor ve gündelik tüm ayakkabılara uygun. Bağların iki ucunda metal parçalar var. Bunlar içlerindeki mıknatıs sayesinde birleşiyor ve yine uç kısmında bulunan kilit sistemi ile birbirine kenetleniyor. Bu şekilde, bağcıklarınızı bağladığınızda oluşan fiyonklara bir üçüncüsü ekleniyor.

Bu bağlar ne açıdan çevreye duyarlı?
Bir ayakkabının üretimi ve nakliyatı sırasında yaklaşık 14 kg karbon salınıyor. Bu da ayakkabıyı günlük giysilerimiz arasında en yüksek karbon salınımına yol açan parça mertebesine yükseltiyor. Bir UNDO bağı aldığımızda ise marka bizim adımıza dünyaya verilen bir ayakkabılık karbon zararını kapatmak üzere yatırım yapıyor, sürdürülebilir enerji ve ağaçlandırma projelerini destekliyor. Yani Türkçe mealiyle açıklayacak olursak ayakkabı endüstrisinin yaptığı tahribatı ‘geri alıyor’.

Ayakkabı bağı değiştirmek zahmetli bir iş değil miydi?
Doğru; ancak markanın bunun için de pratik bir çözümü var. Bir UNDO’dan diğerine geçiş yaparken, iki farklı bağın uçlarını birbirine kilitleyebilirsiniz. Bu şekilde eski bağı çıkartırken yenisi onun geçtiği yolu takip ediyor ve ayakkabı zahmetsizce yeni haline kavuşuyor.

Peki bu bağları kim, nerede satıyor?
UNDO Türkiye çıkışlı bir marka, projenin arkasında Can Özinci, Markafoni’nin kurucularından Sina Afra ve Atölye Labs tasarım stüdyosu var. Farklı dokuma, renk ve uzunluktaki bağ çeşitlerini internet sitesinden sipariş edebilirsiniz, bir çift

Tavsiye edilen
    İlginizi çekebilecek diğer içerikler
      Reklâm