Hole Academie

Alışveriş & stil Nişantaşı
Hole Academie

Time Out diyor ki

Berlin’den Kopenhag’a, Avrupa’nın alternatif stil başkentlerinde sıklıkla karşımıza çıkan konsept mağazaların İstanbul’da muadillerini bulamamaktan muzdaripseniz sizi Nişantaşı’nın arka sokaklarında gizli bir cevheri keşfetmeye davet ediyoruz. Yılları deviren dostluklarını bir ortaklığa taşımaya karar veren model Didem Soydan ve stil danışmanı Umut Eker, tarzlarını yansıtan Hole Academie ile alışılmışın dışında bir alışveriş deneyimi vadediyor.

Hole Academie, Nişantaşı’nda dolaşırken karşınıza çıkabilecek bir noktada yer almıyor. Umut Eker ve Didem Soydan seçtikleri sokakla aslında müdavim kültürüne göz kırpmışlar ve böylece Hole Academie yalnızca bilenlerin kapısını çaldığı bir mekâna dönüşmüş. Umut Eker’in dokunuşlarıyla nevi şahsına münhasır bir görünüm kazanan Hole Academie’nin dekorasyonunda eski otomobil kapılarından oluşturulan kabinler, eklektik detaylar, sokak kültürüne göz kırpan grafitiler ve duvar yazıları dikkat çekiyor. 90’lı yılların alternatif kültür başkenti Beyoğlu’nun, Atlas Pasajı’ndaki mağazaların, Kemancı ruhunun izlerini taşıyan Hole Academie’nin logosu da bu anlayışa uygun olarak grafiti sanatçısı Leo Lunatic’in ellerinden çıkmış.

Hole Academie’nin en büyük sürprizi, mağaza ile aynı ismi taşıyan, Didem Soydan ve Umut Eker imzalı koleksiyon. Sokak modasının nabzını tutan parçaların çoğu bol kesim ve unisex. Rahatlık ve stili buluşturan, sezon trendlerine bağlı kalmak yerine zamansız bir tarzı benimseyen Hole Academie koleksiyonu dışında Puma, Levi’s ve New Era koleksiyonlarından seçilmiş parçalar da mağazada bulunabiliyor. Ayrıca yurt dışında farklı noktalardan seçilerek İstanbul’a getirilen telefon kılıfları, özel olarak yaptırılan, retro esintili gözlükler ve tasarımcı Miray Gürani’nin maharetli ellerinden çıkma takılar Hole Academie’nin diğer sürprizlerinden.

Uzun lafın kısası, Hole Academie tarzına güvenen, ne istediğini bilen, sokak modasından ve alt kültürlerden beslenenlere hitap ediyor. Geçici moda trendlerinin rüzgârına kapılmadan ayakları yere basan bir stilin tamamlayıcı parçalarının peşine düşenler burada aradıklarını bulacaklar. Bu kitle için sadece alışveriş değil, bir buluşma noktası da olmayı hedefleyen Hole Academie, kısa vadede farklı atölye çalışmaları, özel satışlar ve etkinliklerle bu vizyonunu pekiştirecek. Umut Eker ya da Didem Soydan mağazada ise onların stil önerilerine de kulak verebilirsiniz.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Vali Konağı Caddesi Akkirman Sokak 5
Nişantaşı
İstanbul