İstanbul Shopping Fest

Alışveriş & stil
İstanbul Shopping Fest

Nedir bu alışveriş festivali?
Bu sene altıncısı düzenlenen İstanbul Shopping Fest’i kısaca çarşıların, bol sayıda mağaza bulunan caddelerin ve en çok da AVM’lerin trafiğini artırmaya yönelik bir etkinlik silsilesi olarak tanımlasak yeridir.

Yoksa bu İstanbulluları AVM’lere kapatmaya yönelik bir komplo mu?
İstanbul Shopping Fest’in esas amacı turistlerin İstanbul’u bir alışveriş destinasyonu olarak algılamasını sağlamak. Bu sırada şehrin sakinleri de AVM’lerde daha fazla vakit geçirmeye başlarsa belediye ortaklığında festivali düzenleyen kuruluşlar eminiz şikayetçi olmaz.

Festival kapsamında neler oluyor?
Çoğu etkinlik festivalin katılımcısı olan Akasya, Akbatı, Akmerkez, Cevahir, Forum İstanbul, İstinyePark, Kanyon, Mall of İstanbul, ÖzdilekPark, Palladium ve Zorlu Center’da gerçekleşiyor. Müzik, dans ve çocuk etkinlikleri ön planda. Alışveriş miktarını artırmak amacıyla gerçekleşen cazip indirim kampanyalarını da unutmamak gerek. Büyük indirim gecesi ise 2 Temmuz’da akşam saat 9’dan gece yarısına kadar Mall of İstanbul’da gerçekleşiyor. 350 mağazada birden gerçekleşen indirim sırasında Murat Boz bir açık hava konseri de veriyor.

mekânlar ve etkinlikler için: www.istshopfest.com