İstanbul'un En İyi Enstrüman Dükkânları

Virtüözler, sokak çalgıcıları, hevesliler, amatörler... Kendi sesini bulmaya niyetlenen herkesin enstrüman satın alabileceği adresleri topladık.

Piyano
Time Out Istanbul editors |
Advertising
Camera
Alışveriş & stil

Doremusic

icon-location-pin Galata

Doremusic şehrin en kaliteli müzik mağazalarından biri. Hatta piyano konusunda kendilerini tek geçebiliriz. Piyanonun yanı sıra diğer enstrümanlarda da oldukça geniş ürün grupları mevcut. Başta Yamaha ve Zildjian olmak üzere PRS,Mesa/Boogie, Line6, Zoom, Schecter, Godin, Pearl River, Suzuki, Rotosund, Ashton, Savarez gibi bir çok dünya markası müzik aletleri üreticisinin Türkiye Distribütörü Doremusic.

Camera
Alışveriş & stil

Gitar Atölyesi

icon-location-pin Galata

Murat Sezen’in atölyesinde çalışmış bir isim Ekrem Özkarpat. Atölyesi şehirde Erkan Oğur, Bülent Ortaçgil gibi müzisyenlerin sıkça vakit geçirdiği bir yer. Murat Sezen’den sonra bir luthier atölyesi olarak görmeniz gereken ikinci atölye burası. İnsana enstrüman tutkusunu yerleştirdiği, insanı müzik müptelası yaptığı kesin bir ortamı ve atmosferi var. İsteğe ve ihtiyaca göre özel yapım enstrümanlar çıkıyor bu atölyeden.

Advertising
Camera
Alışveriş & stil

Girgin Piyano ve Sanat Galerisi

icon-location-pin Beşiktaş

Girgin şehrin en kıymetli enstrüman mağazalarından biri. Nejat Girgin bizi çok eskilere götürüyor. Açılışı 1999 ama Nejat Bey’in konuyla alakası 1975’lere dayanıyor. Dışardan baktığınızda sergilenen piyanoları sanat eserleri ile karıştırmanız mümkün çünkü Girgin ikilinin İstanbul’daki buluşma noktalarından biri. Sanat eseri titizliği ile üretilmiş piyanolar ve müzik aletleri, tablo ve heykel sergileri yapılıyor. 

Camera
Alışveriş & stil

Murat Sezen Guitars Co.

icon-location-pin Galata


Bu ismi birçok yerde duymuş olmanız muhtemel. Murat Sezen bizce şehrin en iyi luthier’si. Özgün tasarımları, işçiliği ve tutkuyla bağlandığı mesleğinde üstüne tanımıyoruz. Adı üstünde bu atölyeden sadece gitar çıkıyor. Gitarların hepsi bulunması oldukça zor ve zahmetli tropikal ağaçlardan yapılıyor. Merakınızı gidermek için bu ağaçlardan birkaçını ekleyelim: Pomele maun, pelesenk türleri, abonoz, akçaağaç türleri. 

Advertising
Camera
Alışveriş & stil

Senkop Müzik

icon-location-pin Galata

Müzik aletlerindeki yenilikleri ve gelişmeleri ilk bizde bulabilirsiniz diyor Senkop Müzik. Tümü müzisyen kadrosuyla aklınızdaki sorulara cevap bulmaya hazır.

Camera
Alışveriş & stil

SRV Music Store Vintage Guitar & Amps

icon-location-pin Moda

Kadıköy’ün amatörden profesyonele birçok müzisyenin girip çıktığı, trafiği yoğun müzik mağazası SRV baştan aşağı gitar ve aksesuarlarını bulabileceğiniz bir alan. ESP, Guild, Musicman, Yamaha gibi markaların yanı sıra, ikinci el klasik, elektronik ve bas gitar bulabilirsiniz.

Advertising
Camera
Alışveriş & stil

Zuhal Müzik

icon-location-pin Galata

Şehrin ve ülkenin en meşhur müzik dükkanı Zuhal. Satılan ürün grubu batı sound’unun kapsadığı tüm müziklere hitap ediyor. Zuhal’in popülaritesinin esaslı bir sebebi var. Zuhal Müzik’te çalışan, oraya bir şekilde dahil olan herkes müzisyen. Haliyle işi ciddiye alıyorlar. Kendi çalmayacakları enstrümanları, Çin malı taklit ürünleri içeri sokmuyorlar.

Advertising