Second Chance
Second Chance

İstanbul'un en iyi vintage butikleri

Geçmişin izlerini taşımak isteyenler için İstanbul'daki vintage mağazalar

Advertising

Herkesten farklı bir stil benimseyen, anneannelerinin dolaplarını karıştırıp, eski parçaları yenilerle kombinlemeyi sevenlerin hoşuna gidecek en güzel vintage mağazalar...

Vintage butikler

Atölye Mariposa

Alışveriş & stil Butikler Cihangir

Amélie Poulain bir film kahramanı olmasaydı, Virginia Woolf da hâlâ yaşasaydı birlikte alışverişe çıktıklarında ilk uğrayacakları yer Atölye Mariposa olurdu. Viktorya döneminin İngiltere’sini yâd eden çiçek desenli elbiselerden hangisini alacaklarını şaşırırlardı şüphesiz. Alışverişlerini geniş kenarlı birer şapka alarak tamamladıktan sonra burada satılan porselen fincanlardan çaylarını yudumlarlardı.

Büyükannemin Sandığı

Alışveriş & stil Butikler Moda

Moda’da bulunan ve vitriniyle hemen dikkat çeken bir butik. Her parça özenle hem yurt dışından hem de yurt içinden seçilerek bir araya getirilmiş. Fiyatlar da benzerlerine göre çok daha uygun.

Advertising

Civan Bay Moda Evi

Alışveriş & stil Butikler Çukurcuma

Civan Bay Moda evi, geçmişe özgü pek çok şey taşıyor. Bir koleksiyonun bahsi geçse de burada her şey kişiye özel. Üzerinize oluyorsa alıp gidiyorsunuz. Olmuyorsa yenisi dikilene kadar bekliyorsunuz. Yine de üzülmeyin, terzi üst katta. Uygun günlerindeyse bu iş birkaç saatten fazla sürmüyor.

Gipsy Cats Vintage

Alışveriş & stil Butikler Moda

Her dönemden seçili ürünlerle dolu karmaşık bir koleksiyona sahip Gipsy Cats. En beğendiğiniz kıyafetleri seçerek kendi tarzınızı oluşturabileceğiniz bir butik.

Advertising

Grandma Vintage

Alışveriş & stil Butikler

Zamanda yolculuk yapmaya ve size rastlayan herkesi bu yolculuğa çıkarmaya hazır mısınız? Çiçek çocukların rengarenk gömlekleri, doksanların metalik taytları veya ananelerimizin zamanından kalma şık deri çantaların hepsi Grandma’da.

iskele58

Alışveriş & stil Butikler

Kadıköy’de bulunan iskele58 yalnızca kıyafetlerinde değil tüm hayatında vintage tarzını benimseyenleri bekliyor. İlk gün olduğu gibi saklanmış radyolar, çay takımları ve aklınıza gelen her şeyi bulabiliyorsunuz.

Advertising

Pied de Poule

Alışveriş & stil Butikler Çukurcuma

Pied de Poule’un sahibi Şelale Gültekin, anneannesinin 1940’lı yıllara ait giysilerini saklayarak başlamış ikinci el kıyafetleri biriktirmeye. Butikte vintage kıyafetlerin yanında çok geniş bir aksesuar seçkisi bulunuyor. Özellikle sayısı 300’ü bulan şapkalar harika. 

Porto Bello Antik

Alışveriş & stil Cihangir

Her Cumartesi Notting Hill Gate metrosundan çıkıp yağan yağmur eşliğinde Portobello markete gidemiyorsanız, Cihangir’deki Porto Bello butiğe gitmenizi öneriyoruz. Yani, Londra’yı ayağınıza getiriyoruz. “Hiçbir şey Portobello marketin yerini tutmaz” demeyin. Buradaki vintage elbise ve gelinlikleri, binbir çeşit maskeleri, şapkaları ve eldivenleri görünce bize hak vereceksiniz.

Advertising

Second Chance Boutique

Alışveriş & stil Beşiktaş

Second Chance’in sahiplerinden biri kendine has tarz yaratma konusunda usta olan model Ahu Yağtu. Kıyafetlere ikinci bir şansın verildiği butikte 50’lerden günümüze birçok döneme ait parçalar bulunuyor. 

Tavsiye edilen

    İlginizi çekebilecek diğer içerikler

      Advertising