Nişantaşı'nın en yenisi: 'Openhaus'

  • Alışveriş & stil
  • Nişantaşı
Openhaus
Fotoğraf: Barbaros Pakar
Reklâm

Time Out diyor ki

Nişantaşı’nın buluşma noktalarından Topshop’un kapanması ile birlikte uzunca bir süre Abdi İpekçi Caddesi ile Valikonağı Caddesi’nin tam kesişiminde bulunan bu büyük binanın ne olacağı merak konusuydu. Kısa bir süre önce kapılarını açan Openhaus, yalnızca bu merakı gidermekle kalmadı, aynı zamanda Nişantaşı’na yalnızca modaya değil, tasarım, dekorasyon ve yaşam stili alanlarına da dokunan, yepyeni bir mağazacılık konsepti armağan etti.

Zeynep Karahan’ın hayata geçirdiği Openhaus projesi, ilhamını bu konseptin yurt dışındaki muadillerinden alıyor. Çok markalı mağazacılığa Türkiye’de eşine rastlanmayan bir soluk getirme hayaliyle yola çıkan Karahan ve Openhaus ekibi, dinamizm kavramı üzerine yoğunlaşmış. Trend markaları, lezzetli yemekleri, açık fikirleri ve yenilikçi etkinlikleri tek bir çatı altında toplamayı amaçlıyorlar. Bu dinamizm ile birleştirilen konsept doğrultusunda Openhaus içindeki markalar sürekli değişecek ve mağaza müşterileri, her ziyaretlerinde bir yenilikle karşılaşma şansı yakalayacaklar.

Mağazanın kurucusu Karahan, global ölçekte trendlere yön veren İskandinav estetiğinin ve yaşam biçiminin, mağazanın üst kimliğini oluşturma konusunda kendilerine esin kaynağı olduğunu belirtiyor. Türk ve uluslararası moda markalarının Openhaus’a özel kapsül koleksiyonları, yaratıcı aksesuar ve dekorasyon fikirleri, sanatseverleri de cezbeden kitap köşesi üç katlı, 800 metrekareye yayılan dev mağazada ilk dikkat çekenlerden. Titiz bir kürasyon süreci sonunda bir araya gelen markaların yanı sıra Openhaus, Openkitchen ile müşkülpesent damaklara hitap eden gastronomi deneyimleri de sunuyor. Farklı disiplinlerden sofistike bir seçkiyi bir araya toplayan kitapçı Openmind ve farklı davetlere, etkinliklere ev sahipliği yapma amacıyla yaratılan Openspace ise konsept bünyesinde ortaya çıkan iki diğer alt kimlik.

Openhaus’ta yer alan her marka, dönemsel olarak kendi dünyalarını mağazaya taşıyor. Kapılarını açtığı Kasım ayında Catto Catto, Bagitgo, Bagart, Tullia Jewels gibi çanta ve aksesuarlarıyla öne çıkan tasarımcı markalarının yanı sıra Antaolian Craft, Hekate Home, Kapka gibi ev yaşam stiline yönelik markalar, Homemade Aromaterapi’nin doğal cilt bakım seçenekleri ve Misk’in rengarenk çiçek buketleri ile çok boyutlu bir stil seçkisi sunan Openhaus, Aralık için de yeni sürprizler üzerinde çalışıyor.

Openhaus projesinin özellikle Türk tasarımcı markaları ve farklı alanlardan genç girişimciler nezdinde önemi çok büyük. Böylece özgün tasarımların peşinde koşan, trendleri yakından takip eden tüketici kitlesinin uğrak noktası Nişantaşı’nda kendilerini konumlandırma fırsatı bulacaklar. Ayrıca bilinirliklerini artırma konusunda ciddi bir ivme yakalayabilecek ve doğru müşterilerle buluşabilecekler. Openhaus’un Abdi İpekçi Caddesi’ne hareket getireceği şüphesiz.

Ayrıntılar

Adres:
Abdi İpekçi Caddesi 2, Nişantaşı
İstanbul
Reklâm
İlginizi çekebilecek diğer içerikler