Volvo’nun yeni XC60’ı ile tanışın

İsveçli premium otomobil üreticisi Volvo Cars’ın yenilenen XC60’ını inceledik.

Volvo
Volvo iş birliğiyle |
Advertising

Yeniden tasarlandı

İlk olarak dokuz yıl önce piyasaya sunulan Volvo XC60, dünyada yaklaşık 1 milyon adet satılmıştı. Avrupa’nın en çok satan orta boy SUV’u olan Volvo XC60, şimdi yeniden tasarlandı ve piyasaya sürüldü. Yeni XC60’ın Türkiye lansmanı ise Dalaman’dan başlayıp, Akyaka ile Gökova Körfezi’ni kapsayan ve Datça Yarımadası'nın Gökova'yı kucakladığı Bördübet'te sonlanan bir rotada gerçekleştirildi.

Yeni Volvo XC60, çok daha güvenli

Orta boy SUV sürüş deneyimini yeniden tanımlayan ve Volvo Cars’ın 60 Serisi modellerinin de temsilcisi olan Volvo XC60, yola hakimiyetiyle güvenli bir sürüş deneyimi sunuyor. Volvo Car Turkey Pazarlama ve PR Müdürü Kubilay Polat “90 Serisi otomobillerimizle premium segmente tamamen yeni sürüş dinamikleri getirdik. Biz bunu ‘ilham veren güven’ olarak adlandırıyoruz. Bu, 90 Serisi otomobillerin sürüş esnasında sunmuş olduğu konfor ve kontrolü yansıtıyor. Şimdi de 60 Serisi’nde yine 'güven' temeline dayanan daha sportif ve dinamik bir sürüş hissi sunuyoruz. Dinamizm hiç bu kadar güvenli olmamıştı,” diyor.

Volvo kullanıcılarının aşina olduğu City Safety sistemi de yeni özellikleriyle artık daha güçlü. Çarpışmaları engellemeye yardımcı olan City Safety, artık direksiyon yardım özelliği, karşı şerit ihlali önleme sistemi ve kör nokta bilgi sistemine de sahip. Kubilay Polat, “XC60’a direksiyon destek ve yardım sistemlerini de ekleyerek kaçınılabilir çarpışmaları azaltmada ileriye doğru bir adım daha atıyoruz. Bu da bizi 2020 yılında yeni nesil bir Volvo otomobil içerisinde hiçbir ciddi yaralanmanın olmaması ve hiç kimsenin hayatını kaybetmemesi yönündeki vizyonumuza adım adım yaklaştırıyor,” diyor.

Volvo XC60’ın sevdiğimiz diğer özellikleri

İskandinav ruhunu sevenlerin, yalın tasarımına hayran kalacağı Volvo XC60’ın lüks ve konforlu iç kabini de alkışı hak ediyor.

Yazın sıcak günlerinde ise Volvo XC60’ın CleanZone adlı yeni dört bölümlü klima sistemi çok işinize yarayacak. CleanZone, kirli, zararlı havayı ve parçacıkları dışarıda tutarken içeriye ise taze bir hava veriyor.

Volvo Cars’ın sürücü bilgilendirme, eğlence ve bağlantılı hizmetler sistemi Sensus’un da grafik yüzleri güncellendi. Bu da demek oluyor ki, Sensus’u kullanmak artık çok daha kolay! Bowers & Wilkins ses sistemi, eğlence uygulamaları, Sensus Navigasyon, akıllı telefon entegrasyonu, Apple CarPlay ve Android Auto sayesinde Volvo XC60 ile yaptığınız yolculuklarınız hem kolay hem de zevkli geçecek.

Volvo XC60’ı ne kadara edinebilirsiniz?

Volvo XC60, 190 hp gücünde D4 AWD motor seçenekleriyle satışta. Yeni XC60 D4 AWD Momentum 350.000 TL, Yeni XC60 D4 AWD Inscription 386.930 TL, Yeni XC60 D4 AWD R-Design ise 383.460 TL.

Telefonunuza Volvo Car Prime’ı indirmeyi unutmayın

Akıllı telefonunuza indirebileceğiniz Volvo Car Prime uygulaması ile ilgi alanlarınıza ve zevklerine uygun ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz. Uygulama aynı zamanda servis ve satış noktalarında da ayrıcalıklar sunuyor. Örneğin uygulama sayesinde bakımlarda yüzde 10, aşınma parçalarında yüzde 15 indirimden faydalanabilirsiniz. Diğer ayrıcalıkları keşfetmek için uygulamayı indirmeyi ihmal etmeyin.

www.volvocars.com/tr

Advertising