İstanbul Rooftop Festival

Barlar ve pub'lar
0 Beğen
Kaydet
İstanbul Rooftop Festival

Nerede? İstiklal Caddesi’nde Fitaş’ın yer aldığı binanın tepesinde, şehri kuş bakışı görebildiğiniz bir mekân olan Topless’ta.

 

Alametifarikası: FG’den Orkun Bozdemir’in bizzat organize ettiği bir teras festivali, hatta İstanbul’un ilk ve tek teras festivali.

 

Kimler çalıyor? ‘Turn Around’ parçasının Âme remiksiyle patlayan Sailor & I, line-up’taki gözdemiz. Stockholm’lü prodüktörün yolunu gözlediğimiz ‘Turn Around’ EP’si Haziran sonunda Life and Death etiketiyle yayınlanmıştı. Elektronika, post-punk ve synth pop karışımı canlı performansı kaçırılmamalı. 1996 yılında hayata geçen, Londra menşeli deep house kalesi Freerange Records’un kurucusu Jimpster (aka Jamie Odell) da kalp atışlarımızı hızlandırıyor. Yaklaşık 20 senedir DJ/prodüktörlüğün hakkını veren Jimpster, ismi deep house ile özdeşleşmiş bir isim. Defalarca İstanbul’da ağırladığımız, adını Lovebirds ile kotardığı ‘Want You In My Soul’ parçasıyla duyuran Stee Downes da bir kez daha hit olmuş parçalarını kanlı canlı söylüyor. Line-up’taki diğer isimler ise şöyle: cantanca, Cure-shot, Uğur Özgönül aka Low Earth, İlker Aksungar, Procombo, Alican, Orkun Bozdemir, DJ Yakuza, Murat Tokuz, Ali Efe Dinç, Jack In The Box, Paradisko, Club Bangkok, İlkay Türk, Oben Budak & Emir Kaynak, Can Ayverdi, Doğan Aktay & Dağhan Atik.

 

Neden gitmeli? Şehrin göbeğinde ama keşmekeşten bir o kadar izole bir mekânda Sailor & I ve Jimpster’ı dinlemek için. Hem cuma hem de cumartesi gecenizi bu festivale adayabilirsiniz.

 

www.facebook.com/rooftopfestivalistanbul

Yayınlandı:

LiveReviews|0
1 person listening