COS x Agnes Martin kapsül koleksiyonundan

Agnes Martin ilhamlı tasarımlar

Amerikalı minimalist ressam Agnes Martin'in Guggenheim Müzesi'ndeki retrospektifine sponsor olan COS, Agnes Martin'den ilham alan bir kapsül koleksiyon hazırladı.

Reklâm

Sükunetin bir ressamı olsa, bu kişi Agnes Martin'dan başkası olamazdı kuşkusuz. Narin renkler ve yatay bloklardan oluşan resimleri insana huzur veriyor. Şu aralar New York'taki Guggenheim Müzesi tarihinin en büyük retrospektif sergisiyle Agnes Martin'in eserlerini ağırlıyor.

Sergiye sponsor olan İsveçli hazır giyim markası COS, Agnes Martin'in renk paleti ve geometrik tarzından ilham alan bir kapsül koleksiyon hazırladı. Agnes Martin'in minimalist stili COS tasarımcılarına uzun yıllardır ilham veren en büyük şeylerden biri, yani organik bir iş birliğinden bahsediyoruz. Sanatçının resimlerindeki ince ruhu yakalamak için koleksiyonda keten, kanvas gibi doğal kumaşlar ve yumuşak renkler tercih edilmiş. Ne yazık ki koleksiyon Türkiye'de satışa çıkmadı. Bu yüzden yurt dışı seyahatlerinizde ziyaret ettiğiniz COS mağazalarında 12 parçalık bu koleksiyon için gözünüzü açık tutun.

COS'un yeni mağazasını keşfedin

  • Alışveriş & stil
  • Çok katlı mağaza
  • Kadıköy

Bağdat Caddesi'nin Bostancı taraflarında, Remzi Kitabevi’nin yakınlarında yeni bir binayla karşılaşacaksınız. Daire şeklindeki pencereleriyle İstanbul semalarındaki kubbelere atıfta bulunan bu bina, mimarisiyle bir modern sanat müzesine benzese de aslında bu bir COS mağazası. İsveçli hazır giyim markasının İstanbul’daki üçüncü, Türkiye’deki dördüncü ve en büyük mağazasında alışverişten yorulanların dinlenmesi için ayrı bir alan bile var. Kuzey Avrupa’nın minimalizmini modern ve pürüzsüz silüetlerle yansıtan COS'un özellikle kabanları, gömlekleri ve kazaklarıyla gönlümüzü çalıyor; sıra dışı kesimlerdeki parçaları bile abartılı gözükmüyor. Sade bir şıklığı tercih eden beylerin Türkiye’de sık sık COS’u tercih ettiği fark edilmiş olmalı ki dört katlı mağazada erkek giyim bölümü de büyük bir yer kaplıyor.

Tavsiye edilen
    İlginizi çekebilecek diğer içerikler
      Reklâm