Beşiktaş için İCAF zamanı

İstanbul Comics and Art Festival (İCAF) bu yıl Avrupa yakasına geçiyor ve Beşiktaş’ı mesken ediniyor.

Reklâm

Dream Sales Machine tarafından üç yıldır Moda’da gerçekleştirilen İstanbul Comics and Art Festival(İCAF), bu yıl Beşiktaş’a taşınıyor. 2016 yılından bu yana çizgi roman, karikatür, sokak sanatı, fanzin, illüstrasyon ve animasyon disiplinlerine odaklanan festival kapsamında atölye, söyleşi, sergi, gösterim ve kamusal alan uygulamaları sizi bekliyor. Yaratıcı deneyim alanları sunan İCAF çizgi ve sokak kültürünü bir araya getiren bir açık hava festivali olarak her sene büyük ilgi görüyor. İCAF posterinin bu yıl Big Baboli tarafından çizildiğini de not düşelim.

BEŞIKTAŞ SOKAKLARINDA URBAN ART

Bu yıl 11 Ekim’de Urban Art projesi ile İCAF, Beşiktaş Belediyesi, Goethe Enstitüsü ve Tarabya Kültür Akademisi’nin desteğiyle Beşiktaş sokaklarına çıkıyor. Bu etkinlik İstanbul ve Berlin’in kardeş şehir oluşunun 30. yıl kutlamaları kapsamında gerçekleşiyor. Berlinli sokak sanatı oluşumu Yes, And…Productions’ın (YAP) kurucusu olan küratör Denis Leo Hegic festival için İstanbul’a davet edildi. Denis Leo Hegic ise Berlin’den Marina Zumi, Martin Krusche, TpT ve Hundertzehn’i; İstanbul’dan Somon, Rakun, Max on Duty ve Furkan Nuka Birgün’ü; Ankara’dan Gökhan Tüfekçi namıdiğer Kara Gözüktü Kaptan’ı ve İzmir’den Cem Sonel’i Beşiktaş sokaklarında mural çalışmalar gerçekleştirmek üzere festivale çağırdı.

TEMAMIZ ‘HAYVAN GIBI’

Festival bu yıl ‘Hayvan Gibi’ ana başlığıyla düzenleniyor. Bu vesileyle süper kahramanların hayvansal güçleri, karikatürlerdeki hayvan diyalogları, sanatta hayvan temsilleri, sokak hayvanları ve kamusal alan arasındaki ilişki festivalde ele alınacak. Ayrıca ileri dönüşüm kolektifi ‘Çöpçüler’ festival katılımcılarıyla bir araya gelerek atık malzemelerden sokak hayvanları için sürdürülebilir kamusal alanlar oluşturacak.

FESTIVAL ÜÇ MEKANA YAYILIYOR

Festival kapsamında Feriye’de söyleşiler, animasyon gösterimi, çizgi roman dükkanları, yayınevleri ve konserler var. Ortaköy Yetimhanesi’nde ise sergiler, atölyeler ve canlı mural çalışmalarıyla karşılaşabilirsiniz. Kethüda Hamamı da Urban Art projesinin açılış partisinin yanı sıra özel bir sergi projesine ev sahipliği yapacak.

12-13 Ekim, Feriye, Ortaköy Yetimhanesi ve Kethüda Hamamı, 30-60 TL, www.icaf.com.tr

Biletler www.dsmbilet.com’da.

Tavsiye edilen
    İlginizi çekebilecek diğer içerikler
      Reklâm