İstanbul'da bu hafta yapılacak ne var?

İstanbul'da bu haftanın en iyi konserleri, etkinlikleri, filmleri, sergileri ve daha fazlası

Reklâm

Dünyanın en hareketli şehirlerinden birinde yaşamanın ayrıcalıklarından istifade etmek için, bu hafta için seçtiğimiz etkinliklere bir göz atın. Can sıkıntısına son! 

Obticeo
 • Sanat
 • Üsküdar

Akbank Sanat, kültür sanat etkinliklerine “Akbank Sanat Evinizde” çatısı altında sosyal medya kanallarında devam ediyor. Akbank Sanat Youtube kanalında yayınlanan “Obticeo” dans performansı dansçı Melis Ergüven, yeni medya sanatçısı Nursinem Aslan, müzisyen Ilgaz Altın (Piyano), ses tarasrımcısı Cem Kimverdi ve danışman Gizem Bilgen’in bir araya gelerek gerçekleştirdikleri Kaos, Yolculuk ve Obticeo (I am silent) isimli 3 bölümden oluşan interaktif bir dijital performanstan oluşuyor. Müzisyenler, 1 dansçı, üretken görseller ve interaktif sensörlü bir ses sisteminin yer aldığı performansın ilk aşamasında dansçı zihinlerdeki gürültü kalabalığını doğaçlama bir performans şeklinde sunarken ikinci bölümde dansçı elektrotun vücuttan sökülmesiyle kaos seslerinin azalmaya başladığını ve kafasındaki sesleri susturabildiğini deneyimliyor. Son bölümdeyse bütün elektrotları sökülmüş olan dansçının dingin bir doğaçlama performansı izleyicilerle buluşuyor. Dans performansına Akbank Sanat'ın YouTube kanalından ulaşabilirsiniz.    

 • Müzik
 • Bağcılar

Watsons Türkiye, iş birliğinde bulunduğu global ve lokal pek çok markayı 10.000’e yakın gençle Watsons Gençlik Festivali aracılığıyla bir araya getirecek. Athena, Gazapizm, Deeperise, Nova Norda ve Sufle gibi isimlerin sahne alacağı Watsons Gençlik Festivali’nde katılımcılar hem müziğin keyfini çıkaracak hem de festival alanında konumlanacak markaları deneyimleyecekler. Yerel üreticilerin stantlarının yer alacağı Festival Pazarı, yemek alanları ve sürpriz deneyim alanları da Watsons Gençlik Festivali katılımcılarını bekliyor.

Reklâm
 • Müzik
 • Şişli

Pandemi öncesi dönemin sevilen müzik festivallerinden biri olan Babylon Soundgarden ay sonunda şehre dönüyor. İki gün sürecek müzik maratonunda kaçırmak istemeyeceğiniz birçok isim sahne alacak. Weval, Yüzyüzeyken Konuşuruz, Gaye Su Akyol, Hey! Douglas (Live), Artz & Bugy, Sattas, Dilan Balkay, Mert Demir, Bosphoroots, Geeva Flava, Simba Roots Sound System ve Balkan Marching Band festivalde performans sergileyecek isimler. Kaan Düzarat, Hünkar, Garan Garan, Volkan Judocu, Bantmag DJ’leri, Discolog, Murat Beşer & Levent Şen, Ras Memo & Da Frogg ve kiwi ise Babylon, The Populist ve avluda DJ setin başına geçecek. Çeşitli aktiviteler ve festivale özel hazırlanmış menüler de sizleri bekliyor.

 • Müzik
 • Beşiktaş

Dünyanın en prestijli caz festivallerinden biri olan EFG London, Mayıs ayında Zorlu PSM’ye geliyor. 30. yılını kutlayan festival, tarihinde ilk kez Türkiye’de bir konser serisinin küratörlüğünü üstlenerek uluslararası bir boyut kazanıyor. London X İstanbul Zorlu PSM Meets EFG London Jazz Festival ile Zorlu PSM, İngiliz caz sahnesinin önemli isimlerini ağırlayacak. 14 Mayıs’ta Jordan Rakei, 28 Mayıs’ta Binker & Moses ile Kokoroko, 29 Mayıs’ta ise Nubya Garcia ile Sons of Kemet İstanbul’da olacak.

Reklâm
 • Müzik
 • Maçka

Türkiye’de kendine geniş bir hayran kitlesi edinen Oscar and the Wolf yeniden ülkemizdeki hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor. Belçikalı Max Colombie, Oscar and the Wolf projesinin son albümü ‘The Shimmer’ı geçtiğimiz yıl piyasaya sürmüştü. Üç konserlik mini Türkiye turnesinde İzmir ve Ankara’ya da uğrayacak olan Oscar and the Wolf’un ana akıma göz kırpan alternatif pop projesini seviyorsanız, İstanbul konserinin biletleri için elinizi çabuk tutmanızda fayda var. 

Tavsiye edilen
  İlginizi çekebilecek diğer içerikler
   Reklâm