İstanbul'da bu hafta sonu yapılacak ne var?

İstanbul'da bu hafta sonunun en iyi konserleri, etkinlikleri, filmleri, sergileri ve daha fazlası

Reklâm

Dünyanın en hareketli şehirlerinden birinde yaşamanın ayrıcalıklarından istifade etmek için, bu hafta sonu için seçtiğimiz etkinliklere bir göz atın. Can sıkıntısına son! 

  • Sanat
  • Sarıyer

Sadberk Hanım Müzesi, ‘Büyümüş de Küçülmüş - Sadberk Hanım Müzesi Koleksiyonu'ndan Çocuk Kıyafetleri’ sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergide yer alan geç Osmanlı ve erken Cumhuriyet dönemlerine ait çocuk kıyafetleri, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıl dönümü vesilesiyle bir araya getirildi. Dr. Lale Görünür küratörlüğünde hazırlanan sergi, çocuk kıyafetleri aracılığıyla ailede, toplumda ve geleneklerde çocuğa verilen önemin altını çiziyor. Seçkinin çoğunluğu özel gün kıyafetlerinden oluşuyor.

  • Etkinlikler
  • Beykoz

WOW-Dünya Kadınlar Festivali İstanbul'un üçüncü edisyonu 2-3 Mart tarihlerinde Beykoz Kundura'da gerçekleşecek. Güçlü kadınların hikayelerinden ilham almak ve kadınlara ilham olmak isteyen herkesin davetli olduğu festival ücretsiz gerçekleşecek. British Council tarafından Beykoz Kundura ortaklığı ve Birleşik Krallık merkezli WOW Vakfı iş birliğiyle düzenlenen festivalde konuşmalar, atölyeler ve performanslar sizleri bekliyor. Ebru Köksal ve Nihan Cabbaroğlu'nun ‘Sporda Kadın Deneyimi’ başlıklı söyleşisi ve Hip Hop Ladies Turkey ve Paris Crossley ile Popping ve Hip Hop Dans Atölyesi, programda ilgimizi çeken etkinliklerden sadece ikisi. Katılım için bu adresteki formu doldurmanız yeterli.

Tavsiye edilen
    İlginizi çekebilecek diğer içerikler
      Reklâm