Büyükada Fotoğraf Avı Yarışması

  • Etkinlikler
Reklâm

Time Out diyor ki

Büyükada Fotoğraf Avı Yarışması, size adanın pek bilinmedik noktalarını keşfettirecek bir etkinlik.

Yarışma boyunca yapmanız gereken, kurallara uyarak doğru nesnelerin fotoğrafını çekmek. Dört saatlik süreniz sona ermeden takım arkadaşınızla birlikte başladığınız noktaya, çekebildiğiniz kadar fotoğrafla geri dönebilirseniz şanslısınız.

Yarışma öncesinde elinize bir Büyükada haritası tutuşturuluyor. Bu haritada fotoğrafını çekmeniz gereken tam 25 farklı nokta işaretlenmiş durumda. Bu noktalarda hangi öğelerin fotoğrafını çekeceğinizi anlatan bir puan toplama kataloğu da yarışma öncesinde size veriliyor.

Yarışmanın ödüllerine gelince… Çok büyük bir şey beklemeyin, çünkü bu yarışmanın asıl olayı gerçekten güzel vakit geçirmek. Dereceye giren üç takımı madalyalar ve dondurma çeşitleri bekliyor.

Takımlar en fazla iki kişilik olabiliyor. Aman aklınıza takım arkadaşınızla farklı yönlere dağılmak, böylece daha çok fotoğraf çekmek gibi hinlikler gelmesin. Bu davranış kurallara aykırı ve üyeleri birbirinden ayrılan takımlar yarışmadan diskalifiye ediliyor. Bir diğer diskalifiye nedeni de at arabası, bisiklet gibi araçlara atlamak suretiyle hızlı hareket etmeye çalışmak.

Yarışmada iki çeşit puan noktası var. ‘Sabit noktalar’ı bulmak ve fotoğraflarını çekmek nispeten daha kolay. Sizi asıl zorlayacak ama çok daha fazla puan kazandıracak olanlar ise ‘hareketli öğeler’. Bu öğeler Büyükada’nın belli bir bölgesinde karşınıza çıkacak bir kedi ya da meyve çeşidi olabilir.

Fotoğraf makinenizi kendiniz getirmelisiniz. Dijital ve DSLR makine farkı gözetilmeyen yarışmada dileyenler fotoğraflarını telefonla da çekebiliyor ama işin tadı bizce makineyle çekmekte. Atıştırmalık yiyeceklerinizi, suyunuzu, şapkanızı, güneş kreminizi, yağmurluğunuzu evde bırakmayın; unutkanlığınız nedeniyle yarışma zehir olmasın. Pusula, cetvel ve harita size organizasyon ekibi tarafından temin edilecek. Yanınızda taşımanıza gerek yok.

Yarışmada başarılı olmanın ve çok sayıda fotoğraf çekebilmenin yolu, elinize haritayı aldığınız anda en doğru güzergâhı çizebilmekten geçiyor. Yer-yön duygusu kuvvetli olanların, Büyükada’yı iyi bilenlerin şansı bu durumda bize sorarsanız çok daha fazla. Bu kriterlere siz uymuyorsanız bile takım arkadaşınızı ona göre seçmenizde fayda olduğu kesin.

Yarışma saat 13.30’da başlayıp 17.30’da sona eriyor. Bitiş noktasına erken ulaşmanın size hiçbir faydası yok, vaktinde gelmeniz kâfi. Saat 17.30’dan sonra bitiş noktasına vardığınız takdirde ise her dakika için 30 puan kaybedeceğinizi unutmayın.

Ayrıntılar

Adres:
Fiyat:
iki kişilik takım katılım ücreti 100 TL
Reklâm
İlginizi çekebilecek diğer içerikler