Fotoİstanbul 2016

Etkinlikler

Time Out diyor ki

Üçüncü senesinde iple çektiğimiz bir fotoğraf festivaline dönüşen Fotoİstanbul, Beşiktaş ve çevresindeki mekânları muazzam eserlerle donatıyor.

Geçtiğimiz senelerden alışık olduğumuz üzere oldukça kapsamlı bir sergi silsilesi vadediyor festival. Üçüncü kez düzenlenen festivale bu yıl yerli ve yabancı olmak üzere toplam 60 fotoğraf sanatçısı katılıyor. Festival kendini fotoğraf sergileri ile sınırlamıyor; 12 panel ve yuvarlak masa toplantısı, fotoğraf ustaları ile sohbetler, kitap imza günleri ve açık hava video gösterim geceleri ile dolu dolu bir program var karşımızda. André Kertész, Ruud van Empel, Sandro Miller gibi dev isimlerin fotoğraflarını dünya gözüyle inceleme fırsatı kaçmaz. 

Adından da anlaşıldığı üzere Beşiktaş ve çevresindeki mekânları kapsıyor Fotoİstanbul. Mustafa Kemal Kültür Merkezi, Ortaköy Kültür Merkezi, Ortaköy Yetimhanesi, Deniz Müzesi, Bahçeşehir Üniversitesi ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi gibi mekânlarda gerçekleşiyor festival. Burada bir es verip Ortaköy Yetimhanesi’nin geçtiğimiz yıllarda ilk Fotoİstanbul için temizlenerek bir sergi alanına dönüştürüldüğünün altını çizelim. Ortaköy Yetimhanesi, farklı etkinliklerde de kullanılabilen bir alana dönüşmüş oldu. Metruk haliyle sergilere ev sahipliği yapmasının ayrı bir çekiciliği var.

Fotoİstanbul'da sergilerini kaçırmamanız gereken sanatçılarla tanışın.

Ayrıntılar

Etkinlik websitesi: http://fotoistanbul.org/
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Best selling Time Out Offers