Love İstanbul ile şehri keşfe çıkıyoruz

Bu şehri siz de bizim kadar seviyorsunuz değil mi? O zaman gelin, Love İstanbul Ödülleri ile şehrin 39 ilçesinin en sevilen yerlerini www.loveistanbulodulleri.com adresinden hep birlikte oylayalım.

Reklâm

Love İstanbul Ödülleri de İstanbul’un 39 ilçesini kucaklıyor ve bu ilçelerin en sevilen adreslerini tarihe not düşmek amacıyla yola çıkıyor. Hedefimiz, tüm İstanbul’u kanatları altına alan kapsamlı bir ağ oluşturmak. Her semtin en sevilen dükkanları, simgeleri, restoranları ve kültür sanat mekanları Love İstanbul haritasında kendine yer buluyor. Böylece hep birlikte İstanbul’un her ilçesinin ilginç, güzel, renkli girişimlerle dolu olduğunun altını çiziyoruz.

Love İstanbul Ödülleri yeme içme, kültür sanat ve etkinlik, dükkan, keyif-aile-spor, kent simgeleri kategorilerinden oluşuyor. Seçkimiz şık restoranlardan esnaf lokantalarına ve büfelere, kuaförlerden konser salonlarına kadar çok geniş bir yelpazeye sahip. Her kategori altındaki aday mekanlar için siz de tüm İstanbullularla birlikte oy kullanabiliyorsunuz. Üstelik mekan sahipleri de kendi mekanlarını platforma ekleyebiliyor. Aday semtleri ve mekanları www.loveistanbulodulleri.com web sitesinden incelemeye başlayabilir; dilerseniz sevdiğiniz ya da sahibi olduğunuz mekanı 13 Ocak 2020’ye kadar haritamıza ekleyebilirsiniz. En çok oylanan mekanlar 22 Ocak 2020’de Çırağan Palace Kempinski'de gerçekleşecek Love İstanbul Ödülleri partisinde sahiplerini bulacak.

Time Out İstanbul ve Ford iş birliğiyle gerçekleşen Love İstanbul Ödülleri’nde şehrin vazgeçilmezleri ile az bilinen fakat etkileyici duraklarını keşfe çıkıyoruz!

İstanbul’un semtlerini en iyi bilenlerden dinledik... 

Love İstanbul kapsamında, şehre dair heyecan verici yepyeni keşifler yapmak için sözü bu semtleri en iyi bilenlere bıraktık. Kısa videolara dönüştürdüğümüz bu söyleşileri sosyal medya hesaplarımızdan ve Love İstanbul’un web sitesinden izleyebilirsiniz. Gelin, hangi semtleri kimlerle gezdiğimize kısaca göz atalım...

Açık Hava Müzesi Büyükada

Mimar Yaman İrepoğlu eşliğinde Büyükada’da nefis bir gün geçirdik. Splendid Palace Hotel’den Anadolu Kulübü’ne, Mizzi Köşkü’nden Rum Yetimhanesi’ne uzanan gezimiz boyunca İrepoğlu bizi Büyükada’nın mimari zenginliğine dair bilgilendirdi. Günün sonunda ise yorgunluk atmak için Büyükada’daki favori mekanlarımızdan biri olan Lavie Cafe’ye uğradık.

Suyun Hafızası Boğaziçi

Medya sanatı alanındaki üretimleriyle tanıdığımız Refik Anadol, Pilevneli Mecidiyeköy’de sergilediği ‘Boğaziçi’ adlı dev eseriyle çok konuşulmuştu. Sanatçıyla Boğaz’da bir araya geldik ve yaşadığımız şehrin su ile kurduğu ilişkiyi masaya yatırdık.

Beyoğlu Rapsodisi

Yazar Ahmet Ümit, kitaplarında da bahsettiği Beyoğlu’nu en iyi bilen isimlerden biri kuşkusuz. Ümit ile Beyoğlu sokaklarını arşınladık ve hem şehrin değişen çehresini hem de Beyoğlu’nun tarihini tartıştık. 

Butik Hayat Nişantaşı

Şehirde modanın kalbi Nişantaşı’nda atıyor... Biz de bu semti tasarımcılar Gönül Paksoy, Özlem Süer ve Fatoş Yalın’dan dinledik. Nişantaşı deyince akla ilk gelen ‘moda’ kelimesini dünyaca ünlü markalar ekseni dışına taşıyan tasarımcıları, kapısı sokağa açılan atölye ve mağazalarında ziyaret ettik ve semti konuştuk.

İstanbul Destanı Bedri Rahmi Eyüboğlu

İstanbul’un DNA’sını oluşturan diğer unsurları irdelemek istediğimizde ise sözü Sabahattin Rahmi Eyüboğlu’na bıraktık. Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun torunu Rahmi Eyüboğlu ile ise ressamın evini ziyaret ettik. Bedri Rahmi’nin İstanbul ile kurduğu bağı ve bu şehre olan sevgisini resim ve şiirle nasıl ifade ettiğini Rahmi Eyüboğlu’ndan dinlemek son derece etkileyici bir deneyimdi.

Şehrin Yeni Habitatı Ataşehir

Ataşehir, burası belki de İstanbul’un en sürprizli semtlerinden biri. Zira yüksek binalarının gölgesinde sanat ve iyi yemek için atan kalpler var. Burayı, sadece bu semtin yerlileri için değil tüm İstanbulluların çekim merkezi haline getiren DasDas’ı oyuncu Mert Fırat, İf Beşiktaş’ı işletmecisi Aykut Aydın, Fauna Restoran’ı ise sahibi ve şefi İbrahim Tuna ile keşfe çıktık.

Tavsiye edilen
    İlginizi çekebilecek diğer içerikler
      Reklâm