Pokémon GO etkinliklerine hazır olun!

Kafelerin, AVM'lerin ve türlü türlü işletmelerin Pokémon GO furyasına tepkisiz kalmasını beklemiyordunuz herhalde?

pokemon
Time Out Istanbul editors |
Advertising

Yaz tatillerinde mahallenin çocuklarıyla kapışarak kazandığımız ve günümüzde hala gururla sakladığımız Pokémon Taso’larını elden çıkartmayı düşündüğümüz günler çok yakınımızda. Nostaljiye olan tüm sevdamızı yerle bir eden uygulama ise, hepinizin tahmin edebileceği gibi Pokémon GO’nun ta kendisi. Teknolojinin ilerleyen zamanlarda oyunseverleri eve kapatacağı düşünülmüş olsa da, Nintendo’nun bu ani çıkışı tüm düşüncelerimizi yerle bir etmiş durumda.

Aslında Pokémon GO furyasına kendini kaptıranlar sadece oyunseverler değil, kafe, bar, restaurant gibi birçok işletme de oyunun heyecanıyla tutuşanlar arasında. Independent’a göre, PokéStop’larda kuluçkaya yatan oyuncular sayesinde işletmelerin sıradan bir haftasonuna kıyasla yüzde 30’luk bir artışla kazanç sağlaması artık mümkün. İzlediği yeni bir stratejiye göre Nintendo'nun işletmelere PokéStop satacağı böylece Pokémon avcılarının o işletmelere uğramak zorunda kalacağı konuşulanlar arasında. 

İşletme sahiplerinin ‘Lure’u gören geliyor’ mantığıyla düzenlediği etkinliklerin Türkiye ayağında ise ilk adımı Kanyon atıyor. 15 Temmuz Cuma günü 18.00-20.00 saatleri arasında gerçekleşecek olan ilk Poké Party’de yapmanız gereken tek şey şarjınızı full'leyip Kanyon'da bulunmak ve Lure Module esintisiyle ayağınıza gelen Pokémon’ları teker teker avlamak. Etkinlik sırasında #KanyonPokeParty hashtag’i ile Instagram’dan paylaşım yapan 10 kişinin sürpriz hediyeler kazanacağını da ekleyelim.

Advertising