Pokémon GO oynarken başınıza gelebilecek 9 şey

Pokémon avlama sezonu açılmıştır.

pokemongo
Advertising

Oyunu indirme yöntemini biliyorsanız yakın çevrenizde prim yapacaksınız.
Oyun Türkiye’de resmi olarak henüz çıkmadığı için yurt dışındaki uygulama mağazalarını kullanmaya mecburuz. Buna imkân veren yöntemleri keşfettiyseniz, Pokémon GO indirmeyi beceremeyen arkadaşlarınızın kurtarıcısı olabilirsiniz. Bu bilgeliğinizin ekmeğini uzun süre yemeyi beklemeyin, elbet bir gün oyun Türkiye’de de indirilebilir olacak.

 

Zubat’larla karşılaşmaktan tiksinmeye başlayacaksınız
Evinizde, iş yerinizde, otobüs duraklarında hatta mezarlıklarda bile karşınıza istemediğiniz kadar fazla sayıda Zubat çıkmasına hazır olun.

 

Hiç beklemediğiniz bir anda etrafınızın Pokémon avcılarıyla sarılı olduğunu fark edeceksiniz
Bir zombinin hareketlerini anımsatan yavaş adımlar, telefonu tutan ellerin Pokéball atmaya çalıştığını afişe eden o parmak hareketleri… Bir Pokémon GO kullanıcısını metrelerece uzaktan tanır hale gelmeniz an meselesi. Türkiyeli bir turistle yurt dışında karşılaştığınızda hissettiğiniz o şaşkınlık benzeri bir duygu saracak sizi, ama kısa sürede alışacaksınız bu duruma. Çünkü Pokémon avcıları her yerde.

 

Her gün önünden geçtiğiniz ama hiç farkına varmadığınız detayları fark edeceksiniz.
Grafitiler, büstler, anıtlar ve nice tarihi yapılar oyun haritasında Pokémon avlamak için birer ikmal noktasına dönüşüyor. Bu sayede civarınızda bulunduğundan bile haberinizin olmadığı yerler konusunda gözünüz açılacak. Yine de tüm Pokéstop’ların ufkunuzu açacağını sanmayın.

 

Taksim, Nişantaşı, Beşiktaş, Kadıköy gibi yerlerde piyasa yapma alışkanlıklarının değiştiğini fark edeceksiniz.
Yolda yürürken önünüze dikkat etmezseniz siz de bir Ash Ketchum ile çarpışabilirsiniz.

 

 

Hiç tanımadığınız insanlarla aranızda bir bağ olduğunu hissedeceksiniz.
Pokémon GO furyasına kapılsanız da kapılmasanız da inkâr edemeyeceğiniz bir gerçek var: İnsanlar Pokémon GO sayesinde sosyalleşiyor, Pokémon gym’lerin ve Pokéstop’ların etrafında buluşuyor, birlikte ava çıkıyor.

 

Avucunuzun içi gibi bildiğinizi sandığınız sokaklarda yolunuzu kaybedebilirsiniz.
Pokémon peşinde dolaşırken bir gözünüz telefonunuzun şarj oranında olsun. Aksi takdirde kendinizi daha önce hiç girmediğiniz bir sokakta şarjı bitmiş bir telefon ile baş başa bulabilirsiniz.

 

Telefonunuz Pokémon GO kaldırmıyorsa muhabbetten geri kalacaksınız.
Yeni bir telefon almanın vakti gelmedi mi?

 

Pokémon GO yüzünden başınıza bela açılabileceğini fark edeceksiniz.
Karakol önünde Pokémon yakalamaya çalıştığı için göz altına alınan arkadaş hepimize ders olsun. Pokémon peşinde gittiğiniz yerlere, telefonu doğrulttuğunuz yönlerde fotoğrafını çektiğiniz sanabilecek birilerinin bulunmamasına dikkat edin. Neticede burası İstanbul, başınıza türlü belalar açılabilir.

Advertising