Studio-X Istanbul

Etkinlikler Fındıklı
studio-x istanbul

Time Out diyor ki

Kentsel dönüşüm konusunda tutturulan akıl almaz hız ve önümüzdeki yıllarda yapılması planlanan konut projelerini, devasa altyapı yatırımlarını düşününce bundan 20-30 sene sonra İstanbul’un çehresi nasıl olacak merak ediyor insan. Nüfusu son 30 sene içinde dört katından fazlasına erişen mega şehrimiz 2025 yılı gelmeden Moskova, Paris ve Londra’dan da büyük bir kentsel alan olma yolunda.

 

Hızlı ve devasa bir kentsel dönüşüm geçiren İstanbul'da bu dönüşümün doğası gereği getireceği sorunları aşmak için sürdürülebilir bir kentleşme yoluna sokacak çözümleri düşünmek ve tartışmak gerek. Studio X de tam olarak bunu amaçlayarak şehrin geleceği hakkında yeni araştırmaları ve çalışmaları teşvik ediyor. 

 

Studio X, Columbia Üniversitesi Mimarlık, Planlama ve Koruma Yüksek Lisans Programı (GSAPP) Bölüm Başkanı Mark Wigley’in yarattığı bir oluşum. 2008’de New York’ta temelleri atılan Studio X’in Pekin, Mumbai ve Rio de Janeiro ayaklarının ardından Amman, São Paulo ve Tokyo’da nispeten küçük kardeşleri de kuruldu. Studio X fikri uzmanlar, sanatçılar, vatandaşlar ve belediye yetkililerini bir araya getirip şehre dair konulara eğilmek, yenilikçi ve yaratıcı yöntemler getirmek için yaratılmış.

 

Studio-X Istanbul hakkında daha fazla bilgi ve kurucuları Selva Gürdoğan ve Gregers Thomsen ile röportaj Time Out İstanbul'un blogu İstanbul'un Ritmi'nde.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Meclis-i Mebusan Caddesi 35A
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Salı-cuma 10.30-13.00 ve 14.00-18.00 arasında, cumartesi 14.00-18.00 arasında açık.
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler