The Walk – Yürüyüş

Etkinlikler İstanbul Boğazı , Ortaköy Son gün 3 Kasım 2021
1/3
Fotoğraf: David Levene
2/3
Fotoğraf: Bevan Roos
3/3
Fotoğraf: Hüseyin Ovayolu

Time Out diyor ki

Küçük Amal adındaki, 9 yaşında Suriyeli bir mülteci kız çocuğunu simgeleyen 3,5 metre boyundaki bir kuklanın, Türkiye-Suriye sınırından Birleşik Krallık’a uzanan yolculuğunu anlatan The Walk – Yürüyüş projesi, 27 Temmuz Salı günü Gaziantep’te başlayacak.

Küçük Amal, annesini bulmak üzere çıktığı bu yolculukta, 4 ay boyunca 8 ülke sınırını geçerek 8.000 km yol kat edecek. Amal, 27 Temmuz- 3 Kasım tarihleri arasında ziyaret edeceği her köy, kasaba ve kentte; sanatçılar ve sivil toplum kuruluşları tarafından halka açık gerçekleştirilecek pek çok kültür ve sanat etkinliğiyle karşılanacak.

Küçük Amal’ın iki haftalık Türkiye yolculuğu, 27 Temmuz Salı akşamı Gaziantep Kalesi’nde atacağı ilk adımlarla başlıyor. Küçük Amal, saat 21.00’de Lale Paşa sokağının iki yanında, ellerinde fenerlerle onu bekleyen Gaziantepli çocuklar ve aileleri tarafından karşılanacak. 28 Temmuz Çarşamba günü Kırkayak Kültür Derneği ve SGDD-ASAM işbirliğinde  12.00-14.00 saatleri arasında  Fıstık Parkı’nda Gaziantepli çocuklarla, Türkiyeli ve mülteci kadınların beraber düzenleyeceği mutfak ve masal atölyesine katılacak. Ücretsiz olarak gerçekleştirilecek etkinliklere her yaştan izleyici davetli olacak. 

Küçük Amal’ın Türkiye rotası Gaziantep’in ardından Adana, Tarsus, Mersin, Bozkır (Konya), Antalya, Pamukkale, Denizli, Selçuk, Urla, İzmir’de devam edecek ve 8 Ağustos’ta Çeşme’de son bulacak.

Programın tamamına, The Walk Yürüyüş projesinin internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Instagram sayfası: @walkwithamal

 

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Mekan adı: İstanbul Boğazı
Mekan telefonu: (___) ___ __ __
Adres: İstanbul Boğazı
İstanbul

Tarih ve Zaman

İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Best selling Time Out Offers