VAKKO ESMOD Moda Akademisi İstanbul

Etkinlikler Fındıklı

Time Out diyor ki

Modayı bir yaşam stili olarak görüp, onu her yönüyle ele almak içgüdüsel olduğu kadar öğrenilebilir bir şey aynı zamanda. Araştır, keşfet, hayal et ve yarat… Dile kolay, kendini sürekli yenileyen bir alandan bahsediyoruz. İşte bu noktada gözlem ve analiz yapabilmenin önemi, işe doğru noktadan başlayarak hareket etmenin değeri giriyor devreye. 1841’de Paris’te kurulup, şimdilerde dünyanın pek çok farklı ülkesinde bu anlayışla eğitim veren bir okul ESMOD. Ve evet, kurulduğu tarihi duyunca doğru tahmin ettiniz: Dünyanın ilk moda okulu olma özelliğini taşıyor, moda ve tekstil sektörünün gelişimine uluslararası alanda öncülük eden kurumların başında geliyor. Gelelim işin İstanbullu modaseverler için heyecan verici olan kısmına. Farklı eğitim programlarıyla dünyada fark yaratan ESMOD bundan sonra İstanbul’da Vakko iş birliğiyle eğitim verecek. Yaratıcılığı teşvik ederken satış faktörünü unutmayan bu anlayışın en önemli özelliği ise, moda tasarımının yanı sıra styling, moda yönetimi, kişisel marka yaratma, satın alma, aksesuar tasarımı alanlarında da sertifika programları sunuyor olması. Tabii Vakko’nun 75 yıllık bilgi ve deneyimini moda dünyasına yeni profesyoneller kazandırmak için gençlik ve yaratıcılıkla bir araya getiriyor olmasının önemi de büyük. Kısacası köklü tarihleri olan iki kurum bu defa geleceği hazırlamak için aynı çatı altında buluşuyor. Sektör profesyonellerinden oluşan uzman  bir eğitmen kadrosu tarafından verilen teknik eğitimleri, Vakko Moda ve Üretim  Merkezleri’nde gerçekleştirilecek uygulamaya dayalı projelerle de pekiştirecek. Üstelik öğrenciler sadece Türkiye’de değil, Berlin’den Tokyo’ya kadar pek çok farklı ülkedeki Esmod okullarının olanaklarını da kullanma imkânına sahip olacaklar.

 

Dünyanın her yerinde moda

170 yıldan fazla zamandır eğitim veren ESMOD okulları, dünyanın 16 farklı ülkesine yayılmış durumda. Aralarında Paris, Pekin, Oslo, Sao Paolo ve Dubai’nin de yer aldığı ülkeler gösteriyor ki her kıtada bu ekolden geçen öğrenciler var. Bu okulların neredeyse 40 yıldır her eğitim sezonuyla birlikte yılda 21 moda şovu düzenledklerini de söylemeden geçmeyelim.

 

Ünlü mezunlar

Şu an dünya üzerinde 8000’in üzerinde ESMOD mezunu yaşıyor ve üretiyor. Elbette aralarında pek çok moda yıldızı var. Balmain’in kreatif direktörü Olivier Rousteing, couturier Dany Atrache, Catherine Malandrino ve Dice Kayek’in kurucularından Ece Ege bu isimlerden yalnızca bazıları.

 

* ESMOD’un yaz okulu kayıtları ay sonuna kadar devam ediyor. 8-26 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek eğitim programında hafta içi her gün 10.00-13.00 arasında moda tasarımı, 14.00-17.00 arasında ise modelizm dersleri var. Kontenjan sınırlı, elinizi çabuk tutun. Kayıt yaptırmaya gitmeden önce randevu almayı da unutmayın.

 

**Her bir ders: 2178 TL

Kayıt için gereken evraklar: Nüfus cüzdanı fotokopisi, dört fotoğraf, son alınan diploma fotokopisi, ikametgâh, ödeme dekontu.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Ömer Avni Mahallesi, Fındıklı Çelebi Hamamı Sokak 14
İstanbul

İletişim:
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler