Vialand

Etkinlikler Eyüp
Vialand

Time Out diyor ki

Masal kitaplarındaki hayali kasabaları andıran Vialand, Türkiye’nin daha önce eşine benzerine rastlamadığı bir eğlence ve tema parkı, yüz milyonlarca dolara mal olmuş bir kompleks. Tema parkın yanı sıra alışveriş merkezi tarafında 110 bin m2 alan üzerinde (100 futbol sahası ediyor, siz düşünün) 250 mağazanın bulunduğu caddeleri, avluları var. Yılda en az 30 milyon kişiyi ağırlamayı ve eğlendirmeyi hedefliyor. Bu alanın hatırı sayılır bir bölümünde 4600 m2’lik alana kurulu department store’u ile Özdilek var. Bunun yanında Armani, Tommy Hilfiger gibi pek çok dünya markası ve çocukların alışveriş esnasında sıkılmayacağı çocuklara özel bir bölüm var. 11 ayrı salonda ise IMAX teknolojisi ile sinema severleri bekleyen Cinemaximum’a emanet 1650 koltuk var.

 

Esas heyecanlı kısım şimdi başlıyor. Vialand, tema parkında masallar diyarını gerçek dünyaya taşımış. Tıpkı Disneyland gibi Vialand’de başta çocuklar olmak üzere her yaştan insan için farklı konseptler oluşturmuş. Küçük çocuklar için Minik Kaşifler, Atlıkarınca, Hayal Makinası, Küçük Madenciler, Neşeli Çiftlik, Uçan Çocuklar, Mini Kule, Çarpışan Arabalar, Kahraman İtfaiyeciler, Minik Yarışçılar gibi birçok eğlenceli bölüm var. Yetişkinler için de Adalet Kulesi (Tower Ride), Çılgın Nehir (Rafting Ride), Viking (Splash Coaster), Jetski, King Kong, 360, Hayal Perdesi gibi tesisler mevcut.
 

Üç farklı eğlence teması var Vialand’in: Oyun Dünyası, Efsaneler Dünyası ve Macera Dünyası. Burada çeşitlilik ve gruplandırma ön planda, bu sayede park içinde ne-nerede gibi bir sorunla yüzleşmeden rahat rahat eğlenebiliyorsunuz. Tabii ki temalı parkların olmazsa olmazları roller coaster’lar da unutulmamalı. ?u an en yüksek roller coaster rekoru 2005 yılında Amerika’nın ‘Six Flags Great Adventure’ eğlence parkında faaliyete geçen ‘Kingda Ka’ya ait, tam 139 metre. En hızlı roller coaster rekoru ise hızla aynı anlamda kullanılan bir markanın ismini taşıyor. 240 km’lik hızıyla Abu Dhabi’deki Ferrari World’de yer alan ‘Formula Rossa’ bu rekorun sahibi. Vialand’deki roller coaster 2013 yılının ikinci yarısında hizmete açılacak, tıpkı Family Coaster ve Fatih’in Rüyası gibi. Parkın büyüklüğü misafirleri yorgun düşürmesin diye Vialand Express de çok yakında hizmete giriyor.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Yaşpınar Mahallesi Girne Caddesi
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Alışveriş merkezi her gün 10.00-22.00 arasında; tema park ise pazartesi-perşembe 10.00-19.00, cuma-pazar 10.00-21.00 arasında açık.
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler