İzle: Netflix'in yeni dizisi 'Maniac'a dair yaptığımız video röportajlar

Netflix’in Maniac dizisine dair aktör Justin Theroux, yazar Patrick Somerville ve yönetmen Cary Fukunaga ile konuştuk. Leyla Huysal

maniac
Advertising
Netflix’in yeni yapımı ‘Maniac’, ‘True Detective’ dizisi ve ‘Beasts of No Nation’, ‘Jane Eyre’, ‘Sin nombre’ gibi filmleriyle tanıdığımız yönetmen Cary Fukunaga’nın imzasını taşıyor. Fukunaga ayrıca Bond filmlerinin yeni yönetmeni olarak ta adından çokça söz ettirecek.
Dizinin yazarı ise ‘The Leftovers’ ve ‘The Bridge’ ile radarımıza giren Patrick Somerville. ‘Maniac’ın başrollerini Justin Theroux, Emma Stone, Jonah Hill, Sally Field ve Sonoya Mizuno paylaşıyor. Biz bilhassa Justin Theroux’nun performansına hayran kaldık. Aynı zamanda bir yazar ve yönetmen olan Theroux’nun yarattığı tuhaf doktor karakteri, sanatçının çok yönlü bir oyuncu olduğunu kanıtlıyor. 
‘Maniac’ aynı isimli Norveç dizisinden esinlenerek çekilmiş ama öykü bu kez bambaşka bir noktaya evrilmiş. Fukunaga ve Somerville farklı bir dünya yaratmayı başarmışlar. Kara mizah mı desek, dram mı, bilim kurgu mu yoksa gerilim mi? Hepsi bir arada denebilir belki. Görsellik hem nostaljik hem modern, arka planda ise tanınmaz bir New York var. Hikayenin hangi dönemde geçtiği ise belirsiz; 80’ler de olabilir, 2080’ler de... Adeta şimdiki zamanın kusurlu bir alternatif gerçekliğini görüyoruz. Dizi sıkça bize yönümüzü şaşırtıyor; neye inanacağımızı, hangi görüntünün gerçek, hangisinin hayal ürünü olduğunu bilemiyoruz. ‘Maniac’ sizi de muammalı ama muhteşem bir yolculuğa çıkaracak.
Justin Theroux ile konuştuklarımızı buradan izleyebilirsiniz.
Advertising