'Fantastik Canavarlar'ın yıldızlarına büyücülük deneyimlerini sorduk: Ezra Miller

Isabelle Aron
Yazan:
Isabelle Aron
Reklâm

Çocukken bir Harry Potter hayranı mıydınız?
Babam bana ‘Felsefe Taşı’nı okuduğundan beri Harry Potter hayranıydım. Büyücülerin dünyasını o kadar seviyorum ki.

Sesli kitapları da dinlediniz mi?
Evet, günde neredeyse yedi saat dinliyordum. Hastalıklı bir alışkanlıktı.

Filmde Hogwarts’a gitme fırsatı buldunuz mu?
Ekipten Hogwarts’a gitme şansı bulanlara, bana mesaj atıp “Buna hayatını adadığını ve çok değer verdiğini biliyorum, o yüzden gelip Hogwarts’ı görmek ister misin?” demedikleri için kızıyorum. Ama kimse bunu yapmadı.

En sevdiğiniz sahne hangisiydi?
Fransa’nın Diagon Yolu’nu görebildiğim için çok mutluyum. Beni kahkahalara boğan, ‘Baguette Magique’ gibi dükkanları görmek inanılmazdı.

‘Baguette Magique’ nedir?
Sihirli asa!

Yeşil ekran önünde rol yaparken kendinizi garip hissettiniz mi?
Hayır, garip biriyim, bu yüzden bu şeylerin garip olduğunu düşünmüyorum. Hayal ederek oynuyorum ve istediğimi yapıyorum. Bana yardım edecek bir unsur varsa daha iyi oluyor. Bir canavarı temsil etmesi için tenis topu koyduklarında, “Tamam ama yeşil ekran önünde hayal kurmak da benim için yeterliydi,” diyorum.

JK Rowling’le tanıştınız mı?
Evet! O kadar sakin biri ki sizi de etkiliyor. Hayatımın bir döneminde benim için en önemli yazar JK Rowling’di. Ancak onun çok sakin olması beni de rahatlattı.

Peki. Serinin hayranlarıyla ilginç etkileşimleriniz oldu mu?
Mükemmel biriyle tanıştım. Cleveland’deki ComicCon fuarındaydı. Credence kılığına girmişti. Saçlarını da doğru yapmıştı ve benim performansımı taklit ediyordu. Ona eşlik ettim ama ilk ben pes ettim.

İlk filmdeki tuhaf saç kesimini tekrar yaptırmanız gerekti mi?
Bunu söylersem nasıl gözükeceğim hakkında ipucu vermiş olurum.

Fantastik bir canavar yaratabilseydiniz, nasıl bir şey olurdu?
Her gün farklı bir sonuç çıkıyor. Kalemin var mı? [Bir kalem uzatıyorum] Başka bir kalemin var mı? [Asistanı başka bir kalem uzatıyor ve ellerinde birer kalemle çizmeye başlıyor]. Yapmamız gereken onun bizi yönlendirmesine izin vermek. Bilmem anlatabiliyor muyum?

Güçleri nedir?
Şimdilik büyük meme bezleri olan bir kuşa benziyor. Tukan kuşununki gibi büyük bir gagası ve göz bebeğinden çıkan bir anten var. Ayakları üçer parmaklı ama dizleri Harry Potter’ınki gibi yumru yumru. Kalbinin olduğu yerde de Everest Dağı var gibi görünüyor.

Vay canına. Bunu JK Rowling’e önermelisin.
Louvre Müzesi’ne de götürebilirim.

Son haberler

    Reklâm