İstanbul Komedi Festivali

Komedi
0 Beğen
Kaydet
İstanbul Komedi Festivali
Ennio Marchetto

Artık İstanbul’un da bir komedi festivali var! Üstelik hem yerli hem de uluslararası isimlerin katıldığı beş güne yayılan dört dörtlük bir festival.

Merkez üssü BKM olan İstanbul Komedi Festivali’nin söyleşileri, stand-up gösterileri, doğaçlama tiyatro oyunları ve atölyeleriyle yurt dışındaki örneklerinden geri kalır hiçbir tarafı yok. Festivalin en heyecan verici yanlarından biri komediyi evrensel bir noktaya taşıyan sahne sanatçılarını ağırlıyor olması. İran asıllı komedyen Maz Jobrani Batı dünyasının Doğu konusundaki ön yargılarını yerden yere vuran şovuyla 18 Kasım’da Zorlu PSM’de sahnede. Mükemmel kostümleriyle sahnede yürüyen bir çizgi filme dönüşen Ennio Marchetto 19 Kasım’da Uniq Hall’de. Festivalin en büyük bombası ise İngiliz mizahının beynelmilel ve gerçeküstü temsilcisi Eddie Izzard’ın 16 Kasım tarihli ‘Force Majeure Reloaded’ gösterisi.

Türkiyeli isimlere gelirsek... Festivalin ana ayağı olan stand-up kulvarında Ege Kayacan, Mesut Süre, Deniz Alnıtemiz gibi usta isimler var. Dilerseniz Ata Demirer’in müzik ve komediyi bir potada erittiği gösterisinden bir gazino randımanı alabilirsiniz.

Türkiye mizahının amiral gemileri olan mizah dergileri hakkında merak ettikleriniz için Serkan Altuniğne, Selçuk Erdem ve Erdil Yaşaroğlu söyleşilerine ya da Feyzi Özşahin’in çizim atölyesine katılabilirsiniz. Skeç severler ise Yaklaşık 20 Kişi, Doğaçlama Tiyatro Ligi ve Sketch Comedy Show performanslarına bekleniyor.

Öğretmenlerin dersi kaynatan yaramaz öğrencilere seslendikleri gibi: “Söyleyin beraber gülelim!” sloganıyla yola çıkan İstanbul Komedi Festivali umalım ki uzun soluklu olur ve şehrin hep yeraltında dolaşan komedi potansiyelini gün yüzüne çıkarır. 

LiveReviews|0
1 person listening