İstanbul Modern

Müzeler Fındıklı
0 Beğen
Kaydet
İstanbul Modern

Türkiye’nin ilk modern sanat müzesi olan İstanbul Modern, Türkiye ve dünyadan modern ve çağdaş sanat eserlerinin yer aldığı sürekli ve süreli sergilere ev sahipliği yapıyor. Giriş kattaki Sürekli Sergi Salonu’nda müze koleksiyonu sergileniyor. Bu bölümde periyodik olarak yenilenen resim, heykel, yerleştirme, video gibi farklı alanlardaki çalışmalar yer alıyor. Zemin katta Süreli Sergiler Salonu, Fotoğraf Galerisi ve Kısa Süreli Sergiler Alanı’nda aynı anda iki ya da üç sergi izleyiciyle buluşuyor.

Ayrıca müzede çocuklar ve gençlere yönelik, sosyal programlar ve eğitim projeleri gerçekleştiriliyor. Atölye çalışmaları ve yaz programları yenilenerek devam ediyor. İstanbul Modern’in soluklanabileceğiniz bir kafesiyle birlikte sanatla ilgili materyal bulabileceğiniz bir kütüphanesi de var. Sinemasında da her yerde bulamayacağınız bağımsız filmler gösteriliyor.

Müzenin tüm etkinliklerine tekerli sandalye ile giriş mümkün. 6 ay-4 yaş arası çocuklar için bebek arabaları ücretsiz kullanılabiliyor. Resim yapmak isteyen müze ziyaretçilerine vestiyerden resim taburesi temin ediliyor. Müze ziyareti öncesinde şemsiye, büyük boy çanta ve bagajları vestiyere bırakmak gerekiyor.

Yayınlandı:

Mekan adı: İstanbul Modern
İletişim:
Adres: Meclis-i Mebusan Cad. Liman İşletmeleri Sahası, Antrepo 4, Karaköy
İstanbul

Çalışma saatleri: Çarşamba, Cuma, Cumartesi, Pazar 10.00-18.00; Salı, Perşembe 10.00-20.00
Fiyat: Yetişkin: 25 TL, öğrenci: 14 TL, Perşembe ücretsiz

You may be interested in:

LiveReviews|0
1 person listening