Anadolu’nun Kayıp Şarkıları

Müzik, Folk, Country & Blues

garajistanbul, müziğin görsel sanatlar ile olan etkileşimine yer verdiği Temps D’images Festival’inde önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Festival kapsamında Nezih Ünen’in yönetmenliğini yaptığı belgesel Anadolu’nun Kayıp Şarkıları önceki deneyimlerden farklı bir konsere dönüşüyor. Konuk sanatçıların da sürpriz katılımlarıyla Nezih Ünen Band, Anadolu'nun büyüleyici görselleri ile olağanüstü bir konser deneyimi yaşatıyor.

Üçüncüsü düzenlenen festivalin dikkat çeken etkinliklerinden olan Anadolu'nun Kayıp Şarkıları konserinin en önemli özelliği olağan koşulların dışına çıkıp farklı bir konsept yaratması,  yer ve zaman algısını boyutlandırarak sahnede bir derinlik sağlaması.

İşçiler pamuk tarlalarında çalışırken, çoban koyunlarını güderken, ev kadınları fındık ayıklarken söyledikleri şarkıları canlı bir performansla izliyoruz. Daha önce İstanbul Film Festivali, Selanik Film Festivali ve Cannes Film Festivali’nde gerçekleştirilen bu konseptte, Anadolu'nun çeşitli yerlerinden kendi yaşam hallerinde provasız kaydedilmiş insanlar, konsere büyük ekrandan en doğal halleri ile katılıyor. Anadolulu solistler ekranda şarkı söylerken Nezih Ünen Band sahnede canlı performansla onlara eşlik ediyor.

Yayınlandı:

Etkinlik websitesi: http://www.garajistanbul.com