Babylon Soundgarden 2015

0 Beğen
Kaydet
Babylon Soundgarden 2015

Kim çalıyor? Bize soracak olursanız, festivalin yıldızı sandığınızın aksine Wild Beasts değil, kesinlikle Goat. İsveç semalarında yeşeren bu saykedelik rock kolektifi ilk albümü ‘World Music’ ile 2012’nin en iyi işlerinden birine imza atmış, ‘Commune’ (2014) albümüyle de çıtayı düşürmemişti. Alametifarikaları sahnede de çıkarmadıkları maskeleri ve İsveç’in Korpilombolo adlı, voodoo ritüellerinin uygulandığı bir köyünden geldikleri yönündeki iddiaları. Buram buram PR kokan bu açıklamaları bir kenara atın ve Goat’un hipnotize eden, içinizi enerji ve coşkuyla dolduran parçalarına mutlaka kulak verin. Pişman olmayacaksınız.
 

Festivalde çalan isimlerden bir diğeri İstanbullular nezdinde edindikleri popülaritelerini nasıl açıklayacağımızı çok da bilemediğimiz, indie rock’ın son yıllardaki en kalburüstü işlerine imza atan Wild Beasts.  Karanlık pop parçaları sevenlere Anna Calvi, acid house ve teknosuz olmaz diyenlere Acid Arab, saykedelik caz sularında yüzmek isteyenlere Nijeryalı saksafon efsanesi Orlando Julius ve grubu The Heliocentrics’i öneriyoruz. Programın tamamı soundgarden.babylon.com.tr adresinde.

 

Daha daha… Duymadıysanız aydınlatalım, Babylon ahalisinin artık Kilyos’ta da bir üssü var. Denize nazır festival alanı siftahı Soundgarden ile yapıyor; İstanbul’u terk etmeden deniz ve güneş sefası yapabileceğiniz bu alanı Soundgarden vesilesiyle teftiş etmenizde fayda var.

Yayınlandı: