Groove

Müzik Nişantaşı
Groove

Time Out diyor ki

Neredeyse 15 senelik bir plak dükkânı burası. 2000’lerin başında Depeche Mode’dan Martin Gore’un bile havasını soluduğu bir dükkân üstelik. Sahibi Sami Ovadya, zamanında yine Reasürans’taki Gerekli Şeyler müzik dükkânındaki işini bıraktıktan sonra dükkânın devredileceğini duymuş ve fırsat bu fırsat diyerek dükkânı devralmış.

Groove’da ağırlık caz ve rock plaklarında. Gıcır gıcır plakların yanı sıra Ovadya’nın yurt dışından edindiği ikinci el plakları da bulabiliyorsunuz. Raflardaki her bir plağın özenle seçildiğini ve arşivlik değere sahip olduğunu söylemek mümkün. İkinci el plakların fiyatları diğer satıcılara göre daha makul. Peşine tutkuyla düştüğünüz bir plak varsa, tüm gününü dükkânda geçiren Ovadya’ya söylemeniz yeterli. Plağı sizin için araştıracağına ve getirtmeye çalışacağına emin olabilirsiniz.

Plağın yükselişiyle birlikte Groove’un sabit 30 yaş üstü müşterilerinin arasına 14-30 yaşlarındaki genç kuşak da katılmış. Gençlerin pop ve rock, 30 yaş üstünün ise rock ve caz plaklarına ilgi gösterdiğini söylüyor Ovadya. Bugüne dek Groove raflarında arzı endam eden en pahalı plak 3 Hürel grubunun ‘Hürel Arşivi’ albümünün 1974 tarihli ilk baskısı olmuş. Günümüze kadar temiz gelebilmiş az sayıdaki kopyadan biri olan bu plak tam 2000 TL’ye alıcı bulmuş. Ovadya’nın Groove arşivine katabildiği için en çok gurur duyduğu plak ise The Cure’un ‘Wish’i. Groove’da müzik kitaplarının yanı sıra pikap, ampli gibi hi-fi ürünler de bulabilirsiniz. Groove’da fiyatlar 20-120 TL arasında. Fiyatı 120 TL’nin üzerinde olan plaklar tüm arşivin yüzde 10’unu oluşturuyor.

Okan Aydın

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Abdi İpekçi Cad. No: 57/A, Reasürans Çarşısı Dükkan No: 43, Teşvikiye-Şişli
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Pazartesi-Cumartesi 10.30-19.30, Pazar kapalı.