Güzel Bir Gün

Müzik
0 Beğen
Kaydet
Güzel Bir Gün
Feathered Sun

Biraz sohbet, biraz müzik derken KüçükÇiftlik Park'ın çim alanında piknik havasında bir gün bekliyor sizi. Sahnede ise Kalabrese & Rumpelorchester, Guillaume & the Coutu Dumonts, Feathered Sun, Gaye Su Akyol, Büyük Ev Ablukada ve daha pek çok isim var.

 

Kim çalıyor? Geniş bir coğrafyadan aldıkları etkileşimleri müziklerine yansıtan Feathered Sun feat. Nu, Nicolas Jaar’ın İstanbul konserinin after partisinde DJ’lik yapmasını istediği, Avrupa elektronik müzik sahnesinin kayda değer ismi Kalabrese’nin canlı projesi Kalabrese & Rumpelorchester; caz, house ve teknoyu bir tencerede eritmeyi başaran Guillaume & Coutu Dumonts;  Barış K’nın elektronik tınıları Anadolu müziği ile öpüştüren ve psychedelia’nın dibine vuran projesi İnsanlar programda öne çıkıyor. Büyük Ev Ablukada ise ‘elektro akustik’ aranjmanlarını ilk defa çalıyor festivalde. Yeni nesil çilingir softası müziğiyle Gaye Su Akyol, geçtiğimiz aylarda ‘Sömestr’ adlı yeni albümlerini çıkaran Ayyuka ve İlhan Erşahin ile İstanbul Sessions’ı da programdaki diğer isimler.

 

Daha daha… Öğle saatlerinde başlayan, piknik atmosferinde geçecek bir festival olduğu için gidilmeli. KüçükÇiftlik Park ve piknik kelimelerinin aynı cümlede geçmesi sizi şaşırttıysa, festivalde çim alanın kullanılacağı bilgisini not düşelim.

Bi Nevi’nin raw food, Müz ve Vesaire’nin çiçek atölyelerinin yanı sıra müzik dışında vakit geçirebileceğiniz daha pek çok etkinlik ve oyun düzenleniyor. Datlı Maya, Nublu Kitchen, Juice LA, Petra kahveleri ve daha fazlası ile yeme içme konusunda da 1-0 öndeler. Festivalin arkasında Mini Müzikhol ve Nublu ekipleri var. Ve hayvan dostu bir festival Güzel Bir Gün, hayvanlarınızı kapıp gelebilirsiniz.

Yayınlandı: