Justin Timberlake

Müzik, Pop
0 Beğen
Kaydet
Justin Timberlake

1) OKB ve DEHB’den muzdarip

Justin Timberlake’in OKB (obsesif kompulsif bozukluk) ve DEHB (dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu) tanısı aldığını itiraf edişi ve bu rahatsızlıkların hayatını oldukça zorlaştırdığını söylemesi 2008 yılına dayanıyor. Hakkında çok konuşmasa da bu rahatsızlıkları nedeniyle eşyaların düzgünce yerleştirilmesi, buzdolabında hangi yiyecekler bulunduğu gibi konulara takıntılı. Tüm bunların yanı sıra canlı performansların da kendisi için bir nevi bağımlılık olduğunu söylüyor.

 

2) O bir golf tutkunu

Öyle ki eşi Jessica Biel ile birlikte golf odaklı bir kısa filmin baş yapımcılığını üstlendiler: ‘The Short Game’. 2013 South by Southwest’te (SXSW) İzleyici Ödülü alan bu belgesel, yedi yaşındaki golf dâhisi bir grup çocuğun dünya şampiyonu olabilmek adına yaptığı çalışmalara odaklanıyor.

 

3) ‘Runner Runner’ hüsranı hakkında…

Timberlake’in 2013’e dair hatırladığı tek hüsran dolu anlar, Ben Affleck ile rol aldığı ‘Runner Runner’ filmiyle ilgili olsa gerek. Eleştirmenlerin hakkında hiç mi hiç olumlu konuşmadığı film gişede de başarısız olmuştu, hatta Variety’de ‘Why Justin Timberlake Should Stop Acting’ (Justin Timberlake oyunculuğu neden bırakmalı?) başlıklı bir yazı yayınlanmıştı. Ancak filmde rol aldığı için hiç de pişman değil Timberlake. Neyse ki ‘Runner Runner’ sonrasında Coen’lerin ‘Inside Llewyn Davis’inde boy göstererek, bir önceki filmine dair kötü anıları hafızalarımızdan sildi Timberlake.

 

4) The Mickey Mouse Club’ın kerameti

Justin Timberlake’in 90’ların başında The Mickey Mouse Club adlı TV şovundaki rol arkadaşları Britney Spears, Ryan Gosling ve Christina Aguilera olduğunu bilmeyen yok, Tumblr’da dört ismin de yer aldığı fotolara denk gelmişsinizdir. Pek bilinmeyen ise star makinesi The Mickey Mouse Club’da yer aldıkları dönemde Ryan Gosling ve Justin Timberlake’in oda arkadaşı olduğu. Bu dönemde hayli haylaz olduklarını hatta birlikte bir golf arabası çaldıklarını anlatmıştı Timberlake, Ellen DeGeneres’e. Gosling’in annesinin işi nedeniyle Kanada’ya dönmesi gerektiğinde ise Justin’in annesi, Gosling’in yasal varisi olmuş altı ay boyunca.  

 

5) Okul yılları

İlkokulu Memphis’te okuyan Justin Timberlake’in sonrasında okulu bıraktığını ve evde eğitim görmeye başladığını biliyor muydunuz? Ortaokul ve lise eğitimini evde gören Timberlake’in bu tercihinin sebebi ise muhtemelen The Mickey Mouse Club ile 10’lu yaşlarında başında start alan ve  ‘N Sync ile devam eden kariyeri. 

 

Neden gitmeli? Justin Timberlake doğuştan sahne adamı. Sahnede kendine güveni tam, çok eğleniyor, muazzam dans ediyor, neşesini seyirciye de yansıtıyor. Kaçıran çok üzülür.

Yayınlandı:

LiveReviews|0
1 person listening