Lykke Li

Müzik, Rock & Indie
0 Beğen
Kaydet
Lykke Li

'I Follow Rivers'ı bilmeyen, duymayan kaldı mı? Lykke Li ismini duymadıysanız bile yayınlandığı 2011 yılının marşı haline gelen bu parçayı ezberlediğinize eminiz. Lykke Li bu parçadan ibaret değil elbette, en son olarak da bu sene içinde yayınladığı ve hayatından gerçek bir kesiti anlattığını söylediği 'I Never Learn' albümü ile gündemdeydi. 18-19 Kasım tarihlerinde Babylon'a konsere gelen Lykke'ye ilginin yoğun olacağından eminiz, kısa sürede tükenmeye başlayan biletler bunun en basit göstergesi zaten.

 

Lykke Li hakkında başka kulvarlardan bir havadis de verelim. Terrence Malick'in şu aralar çekmekte olduğu Austin civarlarındaki müzik dünyasına yoğunlaşan filmde de bir parmağı olduğu konuşuluyor şu aralar. Filmde kendisini mi yoksa sesini mi göreceğimiz henüz belli değil. Black Lips, Fleet Foxes, Arcade Fire gibi başka grupların da adının geçtiği filmin haberler şimdiden sabırsızlıkla bekletmeye başladı bile.

 

Lykke Li röportajı

Hayatının en büyük ayrılığı olarak nitelediği aşk acılarını son albümü ‘I Never Learn’e dönüştürdü Lykke Li. Mayıs’ta yayınlanan albüm sonrasında bu ay Babylon’da karanlık taraftan bildiriyor.

Yayınlandı: