Masstival: Sia - Selah Sue - Oh Land ve diğerleri

Müzik, Müzik festivalleri
Sia

8 Ağustos'ta KüçükÇiftlik Park'ta gerçekleşmesi planlanan Masstival 2016, festivalin headliner'ı SIA'nın festivale katılamayacağını bildirmesinin ardından iptal edildi.

Son olarak 2010 yılında Yann Tiersen ve The Lost Fingers’ın katılımıyla gerçekleşen Masstival, altı yıl aradan sonra  ‘Pazartesi sendromu’nu unutturacak programıyla kaldığı yerden devam ediyor. 8 Ağustos’ta KüçükÇiftlik Park’ta düzenlenecek olan festival sadece bir gün sürecek olsa da, sahne alacak isimleriyle müzikseverlerin dikkatini üzerine çekmeyi başardı bile. 

‘Chandelier’ şarkısı eşliğinde kendimizi lirik dansın sınırlarını zorlarken bulacağımız gecenin en büyük ismi, ilginç peruklarıyla yüzüne hasret kaldığımız SIA’nın ta kendisi. Bu senenin başında yayınladığı ’This Is Acting’ albümüyle gönüllerimizi yeniden fethetmeyi başaran Avustralyalı sanatçı, Masstival aracılığıyla ilk kez Türkiye’de sahne alacak. SIA’nın yanı sıra festivalin dikkat çeken diğer isimleri; electro-pop tarzını renkli sahne performanslarla harmanlamayı başaran Danimarkalı sanatçı Oh Land, Soul ve reggae müziğin güçlü vokallerinden Selah Sue, alternatif müziğin güçlü kadın temsilcilerinden Melis Danişmend ve Türkçe müziğin yeni isimlerinden Güliz Ayla.

Yayınlandı: