Chill-Out

Chill-Out Festival ve Franz Ferdinand konseri için geri sayımdayız.

Chill Out
Evren KASIRGA
Time Out editors |
Advertising

Adının hakkını sonuna kadar veren festival Chill-Out deniz sezonunu açıp Bodrum ve Çeşme ekseninde uzun bir geziye çıkmak üzere. Fakat yola çıkmadan önce geleneği bozmuyor ve sezona dopdolu bir İstanbul ayağıyla başlıyor. Lounge FM’in ince müzik zevkini ve telaşsız bir hafta sonu kaçamağını bir araya getiren Chill-Out, 14. yılında ülkemizin en uzun soluklu bağımsız festivallerinden biri artık. Doğa ile iç içe bir ortamda kafa dinlemeyi, seçkin seçenekler arasından ufak bir yeme içme bayramı yapmayı küçümsemiyoruz elbette ama festivalin başrolünde müzik var. Özellikle her telinden elektronik müzik.

Biz bu haberi hazırlarken, iki günlük festivalin yalnızca ilk gününün programı belliydi ancak bu kadarı bile elektronik müzik severleri heyecanlandırmaya yetecek cinsten. Yola genç bir dahi olarak başlayıp yıllar içinde rüştünü defalarca ispatlayan house ustası David August, minimal house ve tekno alanında ezberleri bozan Pantha Du Prince listenin en üst sıralarında yer alan isimler. Hemen arkalarından ‘Hit Girl’, ‘Hypnotized’ ve ‘Aqualight’ parçalarıyla dans pistlerini aşındıran Fransız prodüktör Sébastien Léger geliyor. Umami, Kermesse, Silky Raven, Nicola Noir, Sander, Mousike ve başka sürpriz isimler de 15 Haziran Cumartesi günü sahne alıyor.

Sıcak bir hafta sonunda şehrin gürültüsünden kaçıp kendinizi doğanın ve müziğin kollarına bırakmak; yogadan dansa farklı aktivitelerle stres atmak kulağa fena gelmiyorsa, takviminizde Chill-Out’a mutlaka yer açın.

15-16 Haziran, Garden Fiesta, 12.00, güncel bilet fiyatı için bkz. www.biletix.com

 

Tavsiye edilen
    İlginizi çekebilecek diğer içerikler
      Advertising