Hattın ucunda: Delüks kurucularından Müge Tüzer

Mini Müzikhol ekibi iNSANLAR, Barış K., Kaan Düzarat, Grup Ses Beats gibi isimleri aynı çatı toplayarak Delüks adlı yeni bir booking ajansı kurdu. Delüks’ü kurucularından Müge Tüzer’e sorduk.

Müge Tüzer
Delüks kurucularından Müge Tüzer Fotoğraf: Çağlar Kanzık
Time Out Istanbul editors |
Advertising

Mini Müzikhol için etkinlikler düzenlerken işi büyütmeye nasıl karar verdiniz?Aslında işi büyütmek gibi bir amacımız yoktu. Beraber zaman geçirdiğimiz, eğlendiğimiz sanatçı arkadaşlarımıza gelen booking tekliflerine yardım ederek başladık işe. Daha sonra herkesi aynı çatı altında toplama fikri hoşumuza gitti.

Delükssanatçılarını nasıl seçtiniz? Yeni yerli DJ ve prodüktörlere kapınız açık mı, nedir Delüks ailesine dahil olmanın kriterleri?
İlk aşamada müziğine aşina olduğumuz arkadaşlarımız dahil oldu Delüks’e. Fakat duyulmamış DJ ve prodüktörlere de kapımız sonuna kadar açık. Özgün ve güzel müzik Delükslü olmak için yeterli!

Şu ana kadar neler yaptınız, bundan sonrası için planlarınız neler?
Sanatçılarımızı hem ülke içinde hem de uluslararası platformda elimizden geldiğince temsil ediyoruz. Daha çok Avrupa’da aktifiz; Berlin, Amsterdam, Londra… Önümüzdeki dönemde daha uzak ve egzotik yerlere ulaşmayı planlıyoruz.

Delükse hangi isimler katılsa hayalleriniz gerçek olurdu?
Varolan sanatçılar arasında aramıza katılsa güzel olur diyebileceğim bir sürü isim var fakat asıl amacımız olanlar arasından bir ekleme yapmaktansa yeni isimler keşfetmek.

İstanbulda gece hayatı ve müzik odaklı işler yapmak, Mini Müzikhol’ün hâlâ Cihangirde yoluna devam edebilmesi şu anda sizin için ne ifade ediyor? Taksim ve genel olarak İstanbul müzik ve gece hayatı anlamında nereye gidiyor?
İstanbul müzik ve gece hayatının çok iç açıcı bir durumda olmadığının biz de farkındayız. Fakat tarih boyunca birçok kez aynı noktada bulundu İstanbul. Her inişin bir çıkışı olduğuna inanıyoruz, bu hem uzun zamandır bize ev sahipliği yapmış olan Cihangir, Taksim bölgesi hem de genel olarak şehirdeki müzik ve gece hayatı için geçerli.

Advertising