Maya Morel

Maya Morel röportajı

Abartı mı gerçek mi bilmiyoruz ama sanatçı kaprisleri gazetelerin magazin sayfalarında sık sık beliren haberlerdendir. Konser mekânına adım attıkları andan itibaren sanatçılarla bizzat ilgilenen Maya Morel bu konudaki gizemi aydınlattı.

Yazan:
Time Out Istanbul editors
Reklâm

Yaptığın iş nedir Maya?
Altı senedir Babylon’dayım, sanatçıların ağırlanma süreciyle ilgileniyorum.

Biraz daha açar mısın?
Sanatçı mekâna girdiği andan itibaren ben de oradayım ve onlar gidene kadar her türlü ihtiyaçlarıyla ilgileniyorum. Her sanatçının farklı talepleri oluyor, ben de bu istekleri yerine getiriyorum. Soundcheck olacağı zaman bizim teknik ekiple sanatçının teknik ekibi arasındaki koordinasyonu sağlıyorum. Konserin başlaması gerektiği saatte başlaması için çalışıyorum. Konser sonrasında da epey sosyal bir ortam oluyor.

Sürekli ünlü insanlarla takılıyorsun yani. Arkadaşların imreniyorlardır herhalde sana.
Evet, ortamımız çoğunlukla güzeldir.

Sanatçıların garip garip istekleri oluyor mu? Öyle bir şehir efsanesi vardır çünkü.
Var tabii olmaz olur mu? Diş macunundan çoraba kadar bin türlü şey isteyen oluyor. Hepsini karşılamaya çalışıyoruz. Mesela biri kartpostal istemişti, üzerinde pulu bile yapıştırılmış kartpostalları hazır görünce çok şaşırmış ve “Kimse bize bunları hazırlamıyor, hemen anneme kart göndereceğim,” demişti. Böyle basit şeylerle mutlu oluyorlar.

Sanatçılarla birebir ilişkin nasıl?
Çok uzun zamandır yapıyorum bu işi, zaman geçtikçe bazı sanatçılarla arkadaş olmaya başlıyorsun zaten. Özellikle de birden fazla gelenlerle. 40 yıllık arkadaş gibi hemen muhabbete giriyoruz, kuliste samimi ve sıcak bir ortam oluyor. Normalde ben baya cool takılırım kuliste ama mesela Selah Sue geliyor kendimden geçip sarılıyorum hemen.

Konserleri rahat izleyebiliyor musun?
Konser başlayana kadar çok yoğun oluyoruz, temizlik gibi operasyonlara da bakmamız da gerekiyor. Ama çoğu zaman konseri izleme şansım oluyor.

Gelse de tanışsam, birlikte vakit geçirsem dediğin sanatçılar var mı?
Vardı bir sürü ama sanırım hepsi geldi bizim mekâna. O yüzden şanslıyım herhalde. 

Tavsiye edilen
    İlginizi çekebilecek diğer içerikler
      Reklâm