Pera Palace Hotel Jumeirah

  • Oteller
  • Tarlabaşı
Reklâm

Time Out diyor ki

Zarafet, çekicilik ve Türk misafirperverliğinin kusursuz uyumu...

1892’den beri faaliyette olan Pera Palace, İstanbul’un ve Pera’nın 19. yüzyılın sonundan bu yana geçirdiği tüm evrelere tanıklık etmiş, geçmişin soluğunu taşıyan ve yaşatan bir mekân. Misafirleri arasında Atatürk’ten Alfred Hitchcock’a, Ernest Hemingway’den Şah Rıza Pehlevi’ye birçok ünlü isim bulunan tarihi otelin mimarı dönemin ünlü ismi Alexandre Vallaury. Haliç’in muhteşem manzarasına bakan Pera Palace Hotel, bir zamanlar 'Küçük Avrupa' olarak bilinen Pera’nın Tepebaşı bölümünde yer alıyor.  

Bu müze otel, neoklasik tasarımı, art nouveau ve oryantal stilleri buluşturan dokusuyla özgün bir ruh yakalarken kapalı havuzu ve lüks odaları, tarihi Beyoğlu bölgesinden harika şehir manzaraları sunuyor.

Ferah bir alana yayılan 115 oda ve süitin tamamı Avrupa ve Osmanlı esintileriyle bezeli detaylara sahip. Tarihi boyunca misafir ettiği ünlü konuklarından da izler taşıyan odalarıyla Pera Palace Jumeirah; ahşap döşemeleri, tavana kadar uzayan geniş pencereleri, her odada bulunan TV ve minibarı, bazıları Haliç’e bakan odalarıyla ruhlara sesleniyor. Otelin restoranı Agatha Restaurant; Fransız, İtalyan ve Türk mutfağından örnekler sunmakta. Klasik Fransız pastanesi; ev yapımı çikolatalar, kekler ve leziz kahveler sunuyor.

Spa merkezi de olan Pera Palace Hotel Jumeirah burada jakuzi, sauna ve Türk hamamı gibi olanaklara sahip. Fitness merkezindeyse kardio aletler ve çeşitli ağırlıklarla çalışmak mümkün. İstiklal Caddesi tüm canlılığıyla otele yalnız 250 metre, Taksim meydanıysa 800 metre uzaklıkta. Otelin Atatürk Hava Alanı’na mesafesiyse 20 km’den az.

Ayrıntılar

Adres:
Meşrutiyet caddesi 52
İstanbul
Reklâm
İlginizi çekebilecek diğer içerikler