29 Food Bar

Restoranlar Beşiktaş
29 food bar

Time Out diyor ki

Ulus 29 Lounge menüsüyle, dekorasyonuyla baştan aşağı yenilendi. Geceye hazırlanma mekânı olarak da bilinen kulübün lounge kısmının yeni görüntüsü Zeynep Fadıllıoğlu imzalı. Dekorasyona kahverengi hâkim, etrafınızı sanat objeleri sarıyor. Ortam daha rahat, iş çıkışı da uğramaya uygun hâle getirilmiş.
 

Ayşe İncili’nin işletmesini üstlendiği mekânın -yeni adıyla 29 Food Bar’ın- menüsü ve mutfağı Mert Şeran’ın ellerinde. 29 Food Bar’ın menüsü içki yanı atıştırmalıkların yanı sıra artık ana yemekleri de kapsıyor. Menüde başlangıçlarda yer alan kuşkonmaz tempura, yanında körili hardalla geliyor (23TL). Dışı yumuşamadan ve soğumadan yemek lazım. Şarabın daimi eşlikçisi ithal peynirlerin yer aldığı peynir tabağı ve prosciutto, chorizo, füme domuz gerdan, füme ördek ve bresaola ile gelen şarküteri tabağı 29 Food Bar’ın favori paylaşımlıklarından (47 TL).
 

29 müdavimlerinin vageçemediği club sandviç ve köfte ise gececiler için sabah saatlerine kadar servis ediliyor. Menüye yeni eklenen ıstakozlu sandviç ve Pekin ördeği roll da alternatifler arasında. 29 Food Bar’ın ana yemekleri de iddialı. Fırınlanmış dana ilik (27 TL), ızgara kuzu kaburga (48 TL) ve Tuna tartar (46 TL) menünün çekici kalemlerinden. Bütün ana yemekleri ‘yanında’dan seçeceğiniz trüflü patates kızartması, kumpir patates ve taze bezelye gibi eşlikçiler ile kendiniz oluşturabiliyorsunuz. Tatlılardan beyaz çikolatalı ekler kıtır kıtır ve yanında fındıklı çikolata ile servis ediliyor. 29 Food Bar’ın barında ise Bloody Mary (30 TL) gibi popüler kokteyllerin yanı sıra, şifa niyetine kara lahana, elma, limon ve zencefilli içecekler de mevcut (17 TL).

Karınlar doyup, içkiler içildikten sonra eğlenme vakti gelince tek yapmanız gereken; ufak bir koridordan geçmek ve müziği takip etmek.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Adnan Saygun Caddesi, Ulus Parkı içi No:71/1
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Her gün 12.00-23.00 arasında açık. Bar 02.00’ye kadar devam ediyor.
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler