360 Suada Club

Restoranlar Beşiktaş

Time Out diyor ki

360'ın mis gibi terası var, yazlığa ne gerek vardı demeyin. Beyaz ve turkuaz renklerin hakim olduğu dekorasyonu ve havuzun hemen dibindeki konumuyla şehirden koparıp St. Tropez havası estiriyor bu yeni 360. Tepesi beyaz samanlarla örtülü barına konuşlanıp buz gibi meyve kokteyllerini yudumlamak sinire, strese bire bir. Yemek için masaya oturduğunuzda önden fırından taze çıkmış mini pideler ile havan içinde zeytinyağı, fesleğen, biberiye ve sarımsak geliyor, tokmakla iyice dövüp tadına öyle bakıyorsunuz. Menü tasarımı da yine beyaz ve turkuaz hakimiyetinde, iç açıcı ve gerek başlıklar gerekse samimi illüstrasyon ve yazı karakteriyle mekâna cuk oturmuş. Öğle yemeği için ‘360 güneş’, akşam yemeği için ‘360 ay’ adı altında iki farklı menü var. Güneş’te paylaşımlık atıştırmalıklar, salatalar, sushi çeşitleri (mükemmel değilse de canınız çektiğinde adada ilaç gibi gelebilir), Doğudan/Batıdan hamurlar, burgerler, mangaldan et çeşitleri ve ‘360 avangard pide’ler mevcut. Ay’da ise yine ortaya başlangıçlar, carpaccio’lar, birkaç çeşit salata, çorba, slow food ana yemekler, Doğudan/Batıdan hamurlar, mangallar ve sushi var. Başlıkların altındaki çeşitler değişiyor pek tabii. Böyle üstün körü bahsedince kulağınıza sıradan gelmiş olabilir ama sizi ‘360 Avangard İskender’, ‘Sarhoş Ahtapot’, ‘Bitter Çikolatalı Chili Bonfile’, ‘Ördek Börekçikleri’ gibi gayet nev-i şahsına münhasır yemeklerin (teşekkürler Mike Norman!) beklediğinin garantisini verebiliriz. Bu arada dünyanın dört bir yanından 15 farklı çeşit barındıran su menüsünü de unutmamak lazım, yaratıcı. Akşamları set menü opsiyonu da var. Seçimli paylaşımlık, ana yemek ve tatlı kişi başı 60 TL.

Şarap listesinde ‘kadeh’, ‘dinamik ve meyvemsi’, ‘kadifemsi ve zarif’, ‘yumuşak, dolgun&olgun’, ‘lüks ve güzel’, ‘canlı, serinletici ve meyvemsi’, ‘neredeyse tatlı’ gibi yaratıcı kategoriler altında yerli ve yabancı onlarca seçenek var.

Son söz: Her şey bir yana, iş yapacağından emin oldukları halde yalnız iki üç ay açık kalacak bir mekan için bu kadar ince düşünüp bolca uğraşmış olmaları takdiri sonuna kadar hak ediyor. Örnek teşkil etmesi dileğiyle...

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Galatasaray Adası, Kuruçeşme
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Her gün 10.00 17.00 kadar sadece içecek servisi mevcut. 17.00 01.00 kadar yiyecek servisi mevcut.