Abdi Lounge

Restoranlar Nişantaşı
Abdi Lounge

Time Out diyor ki

Abdi Nişantaşı’nın göbeğinde ne kadar olunabilirse o kadar ‘merdiven altı’ bir mekân. Kaldırımdaki merdivenlerden aşağı inip kendinizi oldukça küçük ama rahat bir ortamda buluyorsunuz. Duvara yaslanmış deri görünümlü uzunca divan ve karşısındaki retro koltuklar sizi sıkı bir sohbet ortamına davet eder gibi. İçeride toplam dört küçük masa ve yuvarlak hatlı bir bar, dışarıda ise soba ve yüksek masaların yer aldığı bir yeri var.

 

New York’ta benzerlerine sıklıkla rastlayabileceğiniz türden ama İstanbul’da pek de örneğini görmediğimiz bir kulüp öncesi mekânı Abdi. Yani iş çıkışında soluklanmak ya da geceye başlamadan önce ‘ısınmak’ isteyenler için ideal.

 

Abdi aslında bir bar-kafe. Mutfak olarak Midpoint ile anlaşmışlar, ızgara enginar, jambon, roka, domates, peynir ve cevizden oluşan antipasti tabağı gibi eşlikçiler, atıştırmalıklar ve dünya mutfağından yemekler var menüsünde ama yine de Abdi daha çok barı, müziği ve servisi ile iddialı. Örneğin Abdi’de yemek menüsü hariç bir menü yok. İçmek istedikleriniz konusunda danışman-garsonlar var. Bu da müşteri memnuniyetini sağlamak için tasarlanmış ama durum böyle olunca fiyatları kestirmek de zorlaşıyor, sizi iyisi mi sormaktan çekinmeyin. Bar, sunum ve servis konusunda eğitim alan servis elemanları ruh halinize ve damak zevkinize göre sizi yönlendiriyor. Çilekten yapılan Pink, ateşli bir gösteri eşliğinde servis edilen Fly Lamborghini ve Lynchburg tadabileceklerinizden birkaçı. Abdi işin görsel tarafını da unutmamış. Örneğin bardakta gelen pamuk helvasının üzerine Perrier dökerek baloncuklu bir içecek yaratıyorlar. Bunun gibi daha birçok ‘Zihni Sinir’ sunum şekilleri var.
 

Geceye ısınmayı hedefleyen bir lounge mekânının müziksiz olması da imkansız. Hafta sonları mutlaka DJ performansları var ve vocal house tarzda müzikler çalınıyor. Çarşamba geceleri Türkçe 45’likler, pazar günleriyse caz dinlenebilir. 

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Abdi İpekçi Caddesi 44/2
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Her gün 09.00-02.00 arasında açık.
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler