Ajia Shima

Restoranlar Tepebaşı
Ajia Shima

Time Out diyor ki

Ajia Shima'yı Göktürk'teki şubesinden bilenler bilir. En son Nişantaşı Biber'le sushi ortaklığına giren Ajia Shima, artık tek bir adreste, Rixos Pera'da. Chinese ve sushi bar konseptine göre tasarlanan ve dekore edilen Ajia Shima’da her şey barın arkasındaki küçük tezgâhta olup bitiyor. İster bir bar sandalyesinde içkinizi bekler gibi sushi’nizi bekleyebilir isterseniz masalara geçebilirsiniz. 20-25 kişinin sığabileceği -bilinen en basit ve etkili illüzyon olan ayna kullanımıyla elbette gözünüze daha geniş görünüyor- Shima'nın dekorasyonunda sadelik hakim. Yukarıdan sarkan kırmızı asimetrik avizeler ise ortama hareket kazandırmış. Ortadaki uzun ince masa hem kalabalık davetler, hem de sosyalleşmek için ideal. Zira diğer masalar dolu olduğu takdirde bu uzun masada yanınızdakilerle epey yakın oturuyorsunuz.
 

 


Sushi barın arkasında bir Türk var Ajia Shima’da. Daha önce birçok yabancı şefle çalıştığını söyleyen mekânın işletmecisi ve sahibi Sibel Hanım “Ne varsa Türklerde var.” diyor ama menüde Shima’ya özel ya da başka yerlerde yediklerimizden farklı bir şey yok. Eğer niyetiniz Japon mutfağında yeni bir şeyler denemek değil de her zaman yediklerinizden bulmaksa doğru yer Ajia Shima. Klasik sushi çeşitlerine (8-35 TL) Çin böreği (15 TL), teriyaki soslu bonfile (32 TL) ve somon tartar (28 TL) eşlik ediyor. Hayatınızda yiyeceğiniz en iyi sushi olmayabilir ama yine de Ajia Shima kendisiyle tanışmanıza değebilir.

 

Burada Taksim kitlesinin biraz daha şık kesimini görebileceğinizi söylemek mümkün. Yeri de hem Şişhane hem de Beyoğlu eğlencelerine bir adım uzaklıkta, hemen yanı başında bulunan Rixos Pera mekânlarındaki eğlenceye de ansızın sızabilme özgürlüğünüz var. Yemeğinizi yiyip, üzerinize içkinizi içip geceye dilediğiniz gibi devam edebilirsiniz.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Meşrutiyet Caddesi Kamer Hatun Mahallesi 44
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Her gün 12.00- 23.00 arasında açık. 23.00-01.00 arasında bara dönüyor.
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler