Arnavutköy Balıkçısı

  • Restoranlar
  • Arnavutköy
Arnavutköy Balıkçısı
Reklâm

Time Out diyor ki

Arnavutköy sahilindeki mekânlara bir yenisi eklendi. Arnavutköy Balıkçısı’nın birçoklarından farkı ise altı ortağının şehrin en iyi balıkçılarında tecrübe kazanmış bir kadrodan oluşuyor olması. Kısacası mutfağa, servise ve işletme anlayışına hiç de uzak değil bu kadro. Şimdi Arnavutköy’de kendi işletmeleri için sanıyoruz her zamankinden çok çalışıyorlar ve yoruyorlar. Böyle bir işletmede yemek yemenin de en güzel tarafı hayal ettiklerine ulaşmış, kendi işletmesinde bildiği işi yapan kişilerin elinden hizmet almak oluyor. Memnuniyeti, servisi fazlasıyla gözetiyor, müşterilere evlerinde ağırlıyorcasına özen gösteriyorlar.

Şimdilik içeride bir önceki işletmeden (İzz) kalan ayrıntılar var ancak bunları da zamanla değiştirip dönüştüreceklermiş. İç mekânda büyükçe bir bar, bir duvar ile bölünmüş iki salon var. Duvarlarda nostaljik Arnavutköy sahili fotoğrafları asılı, göz yormayan, aydınlık ve sade bir dekorasyon olduğunu söyleyebiliriz. Bahçesi Boğaz’da balık yiyenlerin alışkın olduğu, kayda değer bulmadığı yol kenarı gürültüsünün ve deniz trafiğinin ışıklarıyla renklendirdiği sahil şeridine paralel, iç kısım kadar olmasa da oldukça geniş.
Mekânın menüsüne gelecek olursak; klasik bir balıkçı menüsü olmasının yanı sıra araya serpiştirilmiş değişik tatlar bulabilir, balığa her yerde doymanın mümkün olduğu şehirde tadını ezbere bildiğiniz mezelerin, balıkların tam tadında hazırlanmış ve pişirilmiş olanlarının tadına bakabilirsiniz. Menüde soyalı uskumru, ahtapot salata, cibes, levrek ile hazırlanan ringo salata gibi soğuk mezeler, deniz mahsülleri krep, kalamar tava, balık köftesi gibi ara sıcaklar, mevsimine göre balıkların yanı sıra böcek de bulmak mümkün. Klasik bir rakı-balık masasının olmazsa olmazı peynir 3,50 TL, kavun 5 TL ve turşu 4 TL. Tam tadında pişen, nefis limonlu fener balığı şiş yanında Arnavutköy salatası ile iyi gidiyor. Yemekten sonra ise tatlılardan volkanik denemeye değer. İçki menüsünde birçok alternatifin yanı sıra şaraplarda sadece Kavaklıdere ve Doluca servis ediliyor. Fiyatlar orta karar. Bir balık ve salata ile de doymanız mümkün. Bu mekânda uzun süre açık kalan bir işletme olmadı son yıllarda, Arnavutköy Balıkçısı’nın şansının yaver gitmesini diliyoruz.

Ayrıntılar

Adres:
1.Cadde 4, Arnavutköy
İstanbul
İletişim:
(212) 257 05 25
Çalışma saatleri:
Her gün 12.00-01.00 arasında açık.
Reklâm
İlginizi çekebilecek diğer içerikler