Asian Fusion

Restoranlar Bakırköy
Asian Fusion

Time Out diyor ki

Cookbook haftanın her günü kahvaltıdan akşam yemeğine tüm yükü çekip, herkese hitap etme çabası gösteredursun, Asian Fusion evin küçüğü olarak gönlünce takılıyor. Her şeyden önce, pazar günleri kapalı. Diğer günler ise sadece akşam yemeği için açık. Menüsü baştan aşağı Uzakdoğu füzyon çeşitlerinden oluşuyor. Dekorasyonu şık ama otel restoranarın çoğunda bulunan fazlaca resmi atmosfere sahip değil. Örtüsüz ahşap masalar, modern aydınlatmalar, koyu kırmızı ve ahşap tonları, bonsai’ler, moden tablo ve heykeller ve uzaktan da olsa geniş açıyla görebildiğiniz deniz manzarası restorana daha ilk adım attığınız andan itibaren pozitif duygular beslemenize sebep oluyor. Kalabalık gruplar için ortada iki adet uzun masa var; kutlama yemekleri için ideal. Masalarda servis olarak chopstick ve lotus formunda katlanmış beyaz kumaş peçeteler var. Yemek öncesinde ellerinizi silmeniz için sıcak, nemli havlu servis edilirken fondaki Uzakdoğu müziklerinin de etkisiyle kendinizi bir an için spa’da zannedebilirsiniz. 
Önünüze gelen dev boyuttaki menüden yalnızca iki sayfalık bir liste çıkıyor, şaşırmayın. Cookbook’tan da tanıdığımız  şef Gökhan Tufan –kendisi aynı zamanda Türkiye Aşçılar Federasyonu kurucularından- yine hünerlerini sergilemiş. Menüde başlangıç, pilav ve erişte, ana yemek ve tatlı kategorileri var. Başlangıçlardan Black Plate ortaya almak için ideal. Köri ve sebzeli samosa, çıtır ördek sarması, tempura karides, acılı ıstakoz, panko yengeç kek siyah, ayaklı bir tabakta servis ediliyor.  Ev yapımı dim sum ise hem tadı, hem de oyuncaklı sunumuyla mutlaka denemeniz gerekenlerden. Tabakta dim sum’lar üç adet şırınga ile birlikte masaya getiriliyor. Her bir şırınganın içinde farklı bir sos var ve istediğiniz dim sum’la seçtiğiniz sosu eşleştirip, içine şırınga ediyorsunuz. Üçüncü başlangıç tavsiyemiz ise wasa-beet çektirmesi ile kızarmış deniz tarağı. Soya tereyağı ile glaze edilmiş kuşkonmaz ve tarhunlu yeşil mango chutney ile servis ediliyor. Ana yemeklerden denediğimiz sıcak lav taşında tavuk, bonfile ve karides (üç ayrı çeşit sanmayın, hepsi bir arada); hafif pişmiş olarak getiriliyor, istediğiniz dereceye gelene kadar masada pişmeye devam ediyor.
Şarap menüsü yerli ve ithal çeşitlerle, oldukça zengin. Her yemeğe uygun bir eşleştirme yapabiliyorsunuz. Bu kadar yemeğin üzerine tatlı yemekten de korkmayın; tüm çeşitler hafif ve egzotik. Limon&limon; marine edilmiş limon kabuğu içine doldurulmuş limon dondurmasından oluşuyor. Özellikle yaz günlerinde sık sık aşereceğiniz cinsten bir lezzet.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Sheraton, Ataköy
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Pazar hariç her gün 07.00-23.30 arasında açık.
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler